Nettikauppoja on verkko pullollaan, mutta nyt olisi haussa simppelit ja edulliset veneilyyn sopivat saappaat jotka saisi liikkeestä heti mukaan. Onko pääkaupunkiseudulla kauppoja jotka niitä myisivät kohtuuhintaan?
Halvat purjehdussaappaat pk-seudulta?
18
1640
Vastaukset
- SOKea
HAI-saappat Prismasta, pojille siniset ja tytöille punaiset !
- 10+19
Onpa vanhanaikainen käsitys tyttöjen ja poikien väreistä.
- Häilyvä teini
10+19 kirjoitti:
Onpa vanhanaikainen käsitys tyttöjen ja poikien väreistä.
Niin, jäi sanomatta ne sateenkarenväriset.
- halapaa etsimään
VINKKI: lopettavat varuskunnat realisoivat varastojaan
- Maritim miäs
googlaa kirpputoreja
- 8ja14
Valitse tuolta. Myyjiä on useita.
http://www.sievi.com/fi/tuotteet/ - Saapaskolli
Jaa juu, itse samaa pohdiskellut.
Tarttisi olla vaan matalavartiset, sellaset nilkkurit ja pohjakuvio taas maltillinen, ettei jyystä tiikki pintoja, eikä jätä värirantuja gelkoutin pintaan.
Sievin katalookista ei löydy.
Muistelisin joskus Captainsin hyllyssä nähneeni "ei ihan niin kalliita" nilkkureita..? - Saapaskolli
Näykyis nyt olevan henkselihintoja Captainsilla Gill saappaille. Nilkkurit lähtis 45 € hintaan. Onhan noi tyyriit Hai saappaisiin nähden, mutta käyttöön suunniteltuja ja merkkikamaa. Täytyykin ihan vilasta miten ulkomaan nettipuodit hinnoittelee kumpparit nyt.
http://www.captainsshop.fi/verkkokauppa/product_catalog.php?c=297&page=1 - Saapaskolli
Ja SVB näyttäisi kauppaavan kumppareita kympin halvemmalla, mutta toi Gill vaikuttaisi paremmalta (mutu)
http://www.svb24.com/en/tbs-rubber-boots-palium.html
Ja, hupsis! Se Hai saapas mikään halpa, tähänastisista kallein!
Toki ostopaikasta riippuen 60...65 €
http://www.kumisaapaskauppa.fi/nokian-hai-saapas-p-809.html
Saatanpa ryhtyä kaupankäyntiin Captains kanssa.
Säikeen aloittajalle thx asian muistuttamisesta.
Jos muita ehdotelmia, kertokaa ihmeessä!- kuivakumppari
No toi niin. Hai saappaat maksaa marketissa tai vaikka etolassa 54 eur.
Vähän sama kuin Sievin nahkaisten talvisaappaiden kanssa; Sievin shopissa 'suoraan valmistajalta' hinta 159 euroa. Ja jälleenmyyjältä 104 euroa.
Hai kumisaapas on takuulla pidempi-ikäinen kuin nuo captainsin muovikumpparit. - Saapaskolli
kuivakumppari kirjoitti:
No toi niin. Hai saappaat maksaa marketissa tai vaikka etolassa 54 eur.
Vähän sama kuin Sievin nahkaisten talvisaappaiden kanssa; Sievin shopissa 'suoraan valmistajalta' hinta 159 euroa. Ja jälleenmyyjältä 104 euroa.
Hai kumisaapas on takuulla pidempi-ikäinen kuin nuo captainsin muovikumpparit.Mistäs tiedät Captainsin saappaat muovisiksi, ihanko omasta päästäsi keksit?
Taitaa Hai- saappaissa olla sitä muovia enemmän.
Gill- saapas:
100% natural rubber compound calf high boot with non-slip razor cut soles, the ideal boot for on deck use.
http://www.gillmarine.com/gb/products/short-cruising-boot/837 - Aili78
Saapaskolli kirjoitti:
Mistäs tiedät Captainsin saappaat muovisiksi, ihanko omasta päästäsi keksit?
Taitaa Hai- saappaissa olla sitä muovia enemmän.
Gill- saapas:
100% natural rubber compound calf high boot with non-slip razor cut soles, the ideal boot for on deck use.
http://www.gillmarine.com/gb/products/short-cruising-boot/837No mistähän tuo aivopieru sitten tuli? Mihin perustuu tietosi, että nokian kumpparit eivät ole kumia?
- 18+16
Aili78 kirjoitti:
No mistähän tuo aivopieru sitten tuli? Mihin perustuu tietosi, että nokian kumpparit eivät ole kumia?
Ostit siis Hait - ja nyt harmittaa??
- Kuivat jalat
Hai!
Sattupa keskutelu sopivasti. Ostin juuri hai saappaat siniset 42 viereisestä linkistä 39 6,45 = 45,50 - Märkävarvas
Ei ole linkkiä...
- trueistrue
Mihin perustuu käsityksesi "Hai kumisaapas on takuulla pidempi-ikäinen... "?
Itse tutkailin juuri 2 vuotta vanhaa Hai -saapasparia ja totesin että kumi on läpeensä halkeillutta. Nykyisellä (kaukoidän?) valmistajalla ei ole mitään tekemistä vuosikymmenten takaisen suomalaisen valmistuslaadun kanssa. - Trrrrenddimies
trueistrue kirjoitti:
Mihin perustuu käsityksesi "Hai kumisaapas on takuulla pidempi-ikäinen... "?
Itse tutkailin juuri 2 vuotta vanhaa Hai -saapasparia ja totesin että kumi on läpeensä halkeillutta. Nykyisellä (kaukoidän?) valmistajalla ei ole mitään tekemistä vuosikymmenten takaisen suomalaisen valmistuslaadun kanssa.Minun punaiset hait ovat 3 vuotta vanhat. Kuluneet mutt ehjät. Nyt ostin uudet hiekanväriset kaupunkiin. Ei Hai saappaat helpolla mene rikki.
- Kontio
Mulla on aidot mustat Nokialaiset Kontiot (oliskos vm 2007), niitä viimeisiä mitä Nokian mammat käsipelissä latovat läjään.
Veneessä vaan jättävät mustia jarrutusjälkiä gelkoattiin, mutta muuton hyvät mehtä- ja kalasaappaat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662288Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381883Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣241568Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711540Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.861293Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1841204Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241120Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1101115En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9942- 77939