Liittykää jo Ylivieskaan

Eikö??
570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Päinvastoon ylimatalajoki liitetään Haapaveteen.

Äänestä
  • Hoopolan viimeinen mahdollisuus selvitä.

    Äänestä

  • kiirus kirjoitti:

    Hoopolan viimeinen mahdollisuus selvitä.

    Muut kelpaa Vieskalaisiksi paitsi Jussi.

    Äänestä

Ylivieska pelastaa hoopolan.

Äänestä
  • On se vaan ihmeellistä.
    Olemme vuosien varrella kaapanneet Hoopolasta palvelun toisensa jälkeen...

    Verotoimisto, työvoimatoimisto, maistraatti ym. ym.
    Seuraavaksi kaappaamme koko Hoopolan ja saamme siinä kaupanpäälisiksi vielä Jussin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


eikö?? kirjoitti:

Eikö??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu