Kuinka ihmeessä aikuinen mies ei pääse tyhmästä ihastumisesta yli? Olin viime syksynä erään ulkomaalaisen naislaulajan keikalla ja menin juttelemaan hänen kanssaan keikan jälkeen kun olin aivan lumoutunut hänen äänestään. Tulimme hyvin juttuun ja pyysin häntä syömään. Hän on parisuhteessa minäkin tapailen erästä naista, mutta tämä laulajatar ei vaan lähde mielestäni. Olemme pitäneet yhteyttä feissarissa, soitelleet ja tavanneetkin pari kertaa eka tapaamisemme jälkeen.
Hän oli hljattain kiertueella Suomessa ja kävin hänen keikallaan yhdessä tapailemani naisen kanssa. Siitähän seurasi tietysti mustasukkaisuuspuuska, kun naiseni huomasi, että meidän välillä on jotain. Toki nainen vakuuteli, että olemme vain ystäviä, mutta elekieli ja katseet taisivat kertoa jotain muuta.
Mitään järkeä tässä ihastumisessa ei ole, mutta en vaan saa jäähdyteltyä tunteitani. En ole kokenut näin voimakasta ihastumista sitten teinivuosien. Yritän peitellä sitä, mutta aika vaikeaa se on.
Kuinka ihmeessä tällaisesta pääsee yli, jotta voin jatkaa elämääni normaalisti?
Ihastuminen vailla järjen häivää
2
415
Vastaukset
- Yks ihastunut nainen
Milloinkas ihastumisessa on jotain järkeä ollut ;)?? Niin kauan kun pidätte yhteyttä, niin ei ne tunteet helpota. Ainoa lääke taitaa olla kaiken yhteydenpidon katkaiseminen mutta taitaa olla helpommin sanottu kuin tehty.
Veit jalat suustani :) No järki ehkä palailee tyhjään päähäni joskus : Onhan tämä tunne kiva, mutta kun se kohdistuu nyt aivan väärään naiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.855010- 473262
- 1003220
- 1992453
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj312240- 1332019
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️171653Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51599- 1781590
- 201566