Ei Suomessa ole sananvapautta kun suomalainen ei saa koskaan sanoa mielipidettään, se poistetaan heti!
Kaleva taas poistelee kommentteja!
345345345345
11160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Lestapaskiaisten pilaama lehti.
Lestahan vaikuttaa Oulussa joka paikassa!
Onneksi on muutama liivijengi tasapainottamassa, ettei mene aivan hihhuloinniksi. V-tuttaa kun piti tuo oulunsalo liittää Ouluun. Minun puolesta olisi saanut rakentaa vaikka muurin siihen väliin, ja liikenne sallitaan vain Oulusta sinne mutta ei takaisin päin. Joka sen rajan ylittää niin tervemenoa.
Minä en puhu lestoista vaan tuosta ramadan-ktjusta kaleva poistanut viestejä! Muslimeja kun ei saa arvostella
Kalevassa rekistöityneet kahelit kyllä suoltaa sarjana mitä tyhmempiä aloituksia joihin moderaattori ei puutu. Aivan jonninjoutava lehti muutenkin.
Sisällölläkään ei välttämättä ole väliä. Minulla on nimimerkki, joka on tarkan tarkastelun alaisena. Kun kirjoitan jotakin kärkevää mielipidettäni, niin ei julkaista. Mutta kun kirjoitan saman, jollakin toisella nimimerkillä, niin ei julkaisemisessa olekaan enää ongelmaa ;-) Ihan on mafiatouhua, onneksi painettu sana kohta loppuu ja lähtevät sensuroijat ja toisten mielipiteiden päättäjät kortistoon. Ei tarpeettomana, vaan joutavana. Tarpeettomiahan nuo ovat jo nyt.
Näkyy ne samat munapäät pyörittävän niitä juttutupia sun muita.
Kaleva ei kelpaa edes paskapaperiksi!
Ehkä olisi parempi kalevan kokonaan jättää julkaisematta juttuja joihin ei saa kommentoida kuin heidän halaumallaan tavalla!
Kalevassa ei mennyt läpi kommenttini Sipilästä. Kohtelin Häntä silkkihansikkain mutta totesin ettei Hän ole ominaisuuksiltaan ehkä Paras Suomen ehdokas Pääministeriksi.
Omalla nimellä,vai puskistako ajattelit ampua?
Miksi ei voisi nimimerkin takaa kommentoida julkisuuden henkilöä?