Jokin tuhoaa ihmissuhteeni. Saa mieleni heittelehtimään. Ajaudun kauemmas ystävistäni ja ihmisestä josta välitän, tai ainakin luulin välittäväni paljon. Olin ennen sosiaalinen iloinen ja hieman alipainoinen, nyt yli 15-20kg painavempana mikään ei enää tunnu miltään, istun illat pitkät sisällä murehtien asioita. Toiden jälkeen istun sohvalle ja otan päiväunet. Herätessäni tunnen olevani nälkäinen ja menen kauppaan ostamaan sipsejä ja dippiä, syön kaiken. Syötyäni jälleen nuhkahdan. Illalla jos kavereita tulee kylään, siivoan sipsin murut ja muut roskat, yritän elää ja olla onnellinen muttei vain tunnu enää millekkään. Salaisuus ahdistaa.
Kaveripiirissä salilla käyminen on uusin villitys. Itse en uskalla edes ajatella paikkaa jossa täytyisi paljastaa ihrani, koko ajatus ahdistaa ja tuntuu niin saavuttavattomalta. Piiloudun suuriin vaatteisiin, yritän piilottaa kiloni katseilta ja kosketukselta.
Tällä viikolla taas 4kg. En osaa sanoa tarkkaa aikaa kauanko tätä on kestänyt, mutta muistan sen että viimekesänä, eli reilu vuosi sitten olin vielä paljon pienempi. Ajatus siitä että lihon ja lihon kokoajan enemmän ahdistaa.
Toivottavasti vain kuvittelen.
Ahmimishäiriö?
qqq2
0
289
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1031003Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137784Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197720Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47687Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!28653- 61639
- 47600
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59545Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530