Muutin Savonlinnaan viikko sitte opiskelun takia, ja nyt ois vloppu eessä..
Kertokaapa mihin kannattas lähteä huomen iltana bailaamaan!??
Mihin on mukavimmat jätkät lähössä?? ;)
Olis kiva päästä sisään piireihin.....ku ei täältä oikeen vielä tunne ketään..
Kertokaapa mihin kannattas lähteä huomen iltana bailaamaan!??
Mihin on mukavimmat jätkät lähössä?? ;)
Olis kiva päästä sisään piireihin.....ku ei täältä oikeen vielä tunne ketään..
Vastaukset 17
Vanhimmat
me seurahuoneel ja kasinol
vai että oikein piireihin ;) no täällä on kuule niin pienet sisäpiirit että ei sinne muita huolita ;) mut reeffi on teini helvetti mut muuten ok mesta ja taminoon nykyisin 22 ikäraja..eukot pääsee 20v..pentagonissa on halpaa,ja siellä on amikset..häppärissä voi alotella..siihe loppu tän paikan baarit
Taminoon pääsee kyl 18-vuotiaat, perjantaisin ainakin mut la se ikäraja on korkeemmalla. Viikolla pitäis olla kans 18 ikäraja, ku siel on ainki tiistaisin opiskelijapippaloita. !4.pvä tulee Hunksit!!! :)
kannattaa mennä patakrouville,siellä on kunnon meininki.
Kun ahonlaitaan!!=) ja olteriin huippu mestat=)
Kiitos vinkeistä!! Pitää käyä katsastamassa keskustassa noita mainittuja baareja, ja sit kattoa missä viihtyy..=)
Ja jos poikkeais matkalla tuola Ahonlaidassa, ku Kellarpellossa asustelen..;)
Sentään Ahonlaitaan mene. Aholahteen ehkä :P Eläkä oikeesti ihan kaikkia noita juttuja usko (Kuka käy missään Patakrouvissa???). Todellakin yleisin kuvio on se, että Häppärin kautta Taminoon/Seurahuoneelle tai Reefiin. Ainakin siis opiskelijoiden keskuudessa.
JOO, KROUVI ON HUIPPU PAIKKA!SIELÄ ON KUULEMA JOKA VIIKONLOPPU JONKUN ASTEISIA KÄHINÖITÄ. ITE EN OO KÄYNY SIELÄ KU YHEN KERRRAN JA MENO OLI HUIMAA.ONKS MUILA MUKAVIA MUISTOJA KROUVILTA?
tappelupaikka,jos haluat "TURPIIN"niin mene.
siellä saa turpiinsa?onks se joku nuorisopaikka?
katkennut kylkiluu ja mustasilmä.
parhaat!
Vai että oikein Patakrouviin. Jos välttämättä haluaa
nähdä kaupungin tyhmimmät juopot, niin siitä vaan.
Katkerimpia ihmisiä, kuin siellä, saa hakea.
SIULTA LUUT MURTU? TAISIT JAMMATA LIIIAN VAUHDIKKAASTI ;O). ITE OON KÄYNY KROUVILLA MELK.JOKA VIIKONLOPPU JA HAUSKAA SIELLÄ ON. KATKERIA IMMEISIÄ ON JOKA KULMALLA JA JOKA PAIKASSA.AIKA PALJON ITESTÄÄN KIINNI JOUTUUKO KAHNAUKSIIN KÄNNIPÄISSÄÄN VAI EI.
niin paatunut juoppo oot,kun joka viikonloppu moisessa räkälässä viitit rypeä.
minunkii on oma mielipiteeni sanoa kyseisestä paikasta.meno siellä oli ainakin toissa viikonloppuna kuin villissä lännessä, siellä istuu aina samat tietyt tyypit ja hirveetä on kattoo ku naiset tappelee ja riitelee kuin pahimmatkin häjyt.ja kaikkein mielenkiintoisinta on ettei näitä tappelioita edes pistetä pihalle vaan ne saavat terrorisoida nahinoillaan kaikessa rauhassa joka ikinen viikonloppu.saa tosiaankin kurkkii olan yli melkein koko ajan että kerkiää väistää jos joku saa päähänsä iskeä vaikka tuopilla, sekin on nähty.
Juanitaa suosittelen.