Vi kan vara stolta över Astrid Thors.

Hon duger också utomlands,hon har skött sitt jobb utmärkt.Det är bara fennona som alltid svartmålar alla politiker som är svenskspråkiga..
21173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Astrid kommer att klara sig fint i litet större omgivningar än Finland.

Äänestä

Toivottavasti Thors saa Viron ja Latvian venäjänkielisille samat oikeudet kuin Suomessa on 5 %:n ruotsinkielisellä vähemmistöllä.
Virossa asuu venäjänkielisiä 28 % ja Latviassa 33 %. Samat säännöt voimaan kaikissa EU-maissa!

Äänestä

Astrid on hieno pakkaus Suomea edustamaan, ja suomenruotsalaisia!

Ei muita vähemmistöjä voi verrata historialliseen suomenruotsalaisuuteen, meillähän koko kansa on periaatteessa ruotsinkielistä tai ainakin kaksikielistä.

Äänestä
  • "Ei muita vähemmistöjä voi verrata historialliseen suomenruotsalaisuuteen, meillähän koko kansa on periaatteessa ruotsinkielistä tai ainakin kaksikielistä. "
    Kuinka ihmeessä koko kansa voi olla edes periaatteessa ruotsinkielistä tai kaksikielistä, jos he eivät edes puhu ruotsia ja osaa koko kieltä kuin sen mitä pakkoruotsin tunneilta ovat kurssin läpipääsemiseen opetelleet?

    Eli Höpö höpö!

    Surut tietenkin ovat ruotsinkielisiä tai kaksikielisiä, mutten ymmärrä miksi heillä pitäisi olla jokin eriasema suhteessa muihin kielivähemmistöhin, eli sama kohtelu ja asema kaikille samankokoisille vähemmistöille.

    Äänestä

Taidan kirjoittaa ETYJ:iin ja kertoa Astridin ja hänen puolueensa hienoista ansioista vähemmistöjen suojelun saralla segregoimalla heidät.

Samaa hyvää segregaatiota levitettävä muihin maihin.

Äänestä

Jasså, Astrid Thors blir OSSE:s minoritetsombud. Det är alltid fint när en finländare utnämns till någon viktig post. Hon är vicehäradshövding och har gedigen erfarenhet av olika slags uppgifter, så varför inte.

Äänestä
  • Våra svenskspråkiga politiker klarar sig fint också utomlands.

    Äänestä

  • Vi beundrar henne och hela hennes karriär här i Finland. Lycka till!

    Äänestä

  • Kiinnostaa koska olet ääliö. Miksi palkansaajan vaihtuminen toiseen aiheuttaisi Suomen budjettiin, tai edes eduskunnan budjettiin alijäämää? Töx töx!

    Pikemminkin päin vastoin. Astridin ja Jörnin palkat menevät päittäin mutta Astrid tuo uuden virkansa Brysselistä maksetun palkan vero-osuuden Suomeen!

    Astrid nimitettiin Euroopan turvallisuus- ja yhteistyöjärjestön Etyjin vähemmistövaltuutetuksi eli korkean EU-virkaan eikä mihinkään kotimaiseen virkaan! Kantsis edes tietää mistä puhuu ennen kuin ryhtyy ottamaan kanttaa!

    Eläköön pakkoruotsi!

    Äänestä

  • Roskaposti Robo kirjoitti:

    Kiinnostaa koska olet ääliö. Miksi palkansaajan vaihtuminen toiseen aiheuttaisi Suomen budjettiin, tai edes eduskunnan budjettiin alijäämää? Töx töx!

    Pikemminkin päin vastoin. Astridin ja Jörnin palkat menevät päittäin mutta Astrid tuo uuden virkansa Brysselistä maksetun palkan vero-osuuden Suomeen!

    Astrid nimitettiin Euroopan turvallisuus- ja yhteistyöjärjestön Etyjin vähemmistövaltuutetuksi eli korkean EU-virkaan eikä mihinkään kotimaiseen virkaan! Kantsis edes tietää mistä puhuu ennen kuin ryhtyy ottamaan kanttaa!

    Eläköön pakkoruotsi!

    Itse olet enemmän kuin ääliä. Kukas maksaa tän viran? Vad, tollo`?

    Äänestä

  • vet du det? kirjoitti:

    Itse olet enemmän kuin ääliä. Kukas maksaa tän viran? Vad, tollo`?

    Kaikki EU-maat kimpassa luulis. Kysehän on EU-virasta. EU:n jäsenmaksurahoilla! Eller va tollo?

    EU = Euroopan Unioni = 28 jäsenvaltiota!

    Tuplatollo!

    Äänestä

Vaikka Donnerille aletaankin maksaa kansanedustajan palkkaa, niin eikös Thorsin kansanedustajan palkka taas vastaavasti säästy? En tiedä, kuka maksaa Thorsin uuden palkan, mutta kai se useammilta YTYJ:in jäsenvaltioilta tulee.

Äänestä

Astridin pitää saada palkankorotus ja lissää palkkaa Suomesta koska tuleehan se kalliiksi matkustella eestakaisin. Saakohan tuolla Juoroopassa edes nokkaunia vetäistä kesken täysistunnon?

Äänestä
  • Sinulla on virheellistä tietoa. Thors ei ole menossa europarlamenttiin.

    Äänestä

  • Politiikan seuraaja kirjoitti:

    Sinulla on virheellistä tietoa. Thors ei ole menossa europarlamenttiin.

    Ai jaha. Niin virkamieheksi Etyj:hin, juu. Onneksi olkoon! Hän on varmasti nainen paikallaan, sivistynyt ja älykäs sekä lämminsydäminen. Hyvä Astrid!

    Äänestä

Astrid går i Elisabeths fotspår.

Äänestä
  • På sätt och vis det gör hon. Fast personligen tycker jag att Elisabeth har mera karisma. Hon var väldigt nära att bli första kvinnliga president för Finland...

    Äänestä

  • Elisabeth I kirjoitti:

    På sätt och vis det gör hon. Fast personligen tycker jag att Elisabeth har mera karisma. Hon var väldigt nära att bli första kvinnliga president för Finland...

    Tavja hon gick i Elisabeths fotspår men galoscherna var nog för stora för henne.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


gratulerar kirjoitti:

Hon duger också utomlands,hon har skött sitt jobb utmärkt.Det är bara fennona som alltid svartmålar alla politiker som är svenskspråkiga..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu