Pöllötkin ehkäisee

Tiedättekö ihmiset että pöllöt ja haukat rajoittavat poikasmääräänsä huonona hiiri-ja myyrävuotena. Toimivatko ne Jumalaa vastaan silloin?

Eli ei se luomakunnassa uusi ja outo ilmiö ole jos jälkeläistensä määrää rajoittaa.

6

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Päivämies7

      Nuo linnut eivät olekaan uskomassa.

      • Reps :-)


        Kiitos hyvistä nauruista.


    • AAA+

      En tunne noita ilmiöitä, mutta en myöskään epäile sanomaasi.

      Minusta tuo kertomasi vahvistaa sen että Jumala on elämän ja kuoleman Herra.

      Eläimet ovat Rakkauden täydellisessä ohjauksessa, paitsi kotieläimet. Kotieläimillä on nimittäin järki, mieli ja ego - valitettavasti nuo kaikki ovat ihmisen ;)

      Kerroit pöllöjen ehkäisevän, lisään, tai täydennän kommenttiasi, että ehkäisypäätökseen tarvitaan järkeä tai vaisto. Järki tulee ihmiseltä ja vaisto Jumalalta.

      Olet oikeassa Jumala ehkäisee. Ihminen lähinnä harrastajana puuhastelee saamatta aikaan muuta kuin kusipäisiä räkänokkia, joille pitää jo 10 vuotiaana ostaa iPhone, koska naapurillakin on.
      Tätäkin päivää on elettävä ;)

    • Tiedä häntä

      Onkohan nimimerkki "Devoit" pedofiili?

      Väittävät, että se olisi mielisairas.

      Minulla ei ole omakohtaista tietoa tuosta asiasta.

      • Kalevista ei ole edes eppäilystä onko mielisairas :-)


    • zyz

      zyz

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      119
      4595
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      27
      3334
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3205
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      45
      2963
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      120
      2797
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      49
      2797
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2580
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2305
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2125
    10. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      7
      1991
    Aihe