Möin vanhan jullikan juuri. n 20v vanha oli kumivääntö jousitus. Nyt ostan uuden ja pidän ainakin 20v eli aktiivisen loppuelämäni kestävän kärryn. Säilytys ulkona taivasalla kuten tähänkin asti eikä ollut kuomua. Pohjalevyjä meni muistaakseni 3 kpl.
Minkä kärry kestää kuormaa ? joskus oli 1000kg plus jarruttomassa kärryssä joten pitää kestää laitonta ylikuormaakin satunnaisesti. (kaiken maailman kotipoliisit suut kiinni , näin arki vaan on oikeasti ) en lähde nouseviin katsastus ja jarru remontteihin koskaan jarru kärryllä.
Alumiininen kiinnostaa hieaman vaikka kesti kyllä sinkkaus jullikassakin hyvin.
Telistä en luovu missään tapauksessa se on kiveen hakattu mutta lehtijouset kenties olisi hyvät vaikka meni kaikki kuormat hyvin kumiväännölläkin.
Millainen on paras lehtijousitus rakenne?
Ajonopeudet on 120km/h asti ja kiinnitän kamat aina niin että voin tehdä lukkojarrutuksen abseila kuormallakin eli sen teen aina huolella (pois lukien joku hiton tiililetka joka on vähän niinja näin muta silloin ajankin hyvin varovasti yms saivartelijoiden varalle huom)
Kiinnitys lenkkiä teen kyllä lisää itse runkoon vahvisten että kestää vetää liinoilla kireälle.
Etsin siis tukevaa hyvää kärryä. Kerro jo tiedät KOKEMUKSESTA hyviä kärryjä ja jos tuntuu että pitää vitttuilla niin siitä vaan .
Tukeva ,kestävä TELI kärry ?
lehti jousi kumi vää
1
283
Vastaukset
- Puute selvä
Ei ole semmoisia kärryjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?881737- 851242
- 1101123
- 71937
- 102884
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56828- 36732
- 47731
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47671- 33663