Heinäluoma ottanut SDP:ssä

Kokoavalla tuloratkaisulla olisi suuri vaikutus tulevaan talouskehitykseen. Se hyödyttäisi sekä yrittäjiä, että kotitalouksia.
Porin SuomiAreenalla vieraillut Heinäluoma arvioi, että työmarkkinajärjestöissä käydään kamppailua ideologian ja terveen järjen välillä.
Nyt katsotaan kumpi voittaa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lauri Ihalainenhan on koko ajan yrittänyt takoa kovaan kalloon, että pitäisi sopia asioita laajalla porukalla. Tämä tarkoittaa, että pitäisi kaivaa haudan pohjalta se ostorahaporvarihallituksen hautaama TUPO. Tästä sanasta on tullut melkein kirosana Suomen porvarispiireille ja eliittimediallemme. Kuitenkin räksytetään koko ajan, että pitäisi tehdä jotain. Tuo kepulaisten Olli Rehnikin liputtaa Lauri Ihalaisen näkemysen puolesta ja sillä tavalla yrittää kerätä irtopisteitä itselleen.

Nyt näyttää tuo Eero Heinäluomakin liputtavan tämän saman asian puolesta ja myös kerätä itselleen irtopisteitä. Tästä olen samaa mieltä, että kovaa vääntöä tulee ainakin Elinkeinoelämän heppujen kanssa. Tuo Jyri Häkämies on niin itseensä tukehtuva, että hänen kanssaan taitaa neuvotteluyhteydet olla tiukassa keskitetyn suhteen. Eli äänestäkää vaan kokoomusta ja keskustaakin Suomen työtä tekevät ja raskautetut, niin saatte Siperian opetusta neljäksi vuodeksi kerrallaan. Niin kovaa politiikkaa tämä puoluekaksikko pystyy harrastamaan hallitusvastuussa ollessaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


johdon.. kirjoitti:

Kokoavalla tuloratkaisulla olisi suuri vaikutus tulevaan talouskehitykseen. Se hyödyttäisi sekä yrittäjiä, että kotitalouksia.
Porin SuomiAreenalla vieraillut Heinäluoma arvioi, että työmarkkinajärjestöissä käydään kamppailua ideologian ja terveen järjen välillä.
Nyt katsotaan kumpi voittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu