ASX:n huoltokulut

ASXkö

Onko kukaan tietoinen paljonko ASX:n huolto maksaa ja missä vaiheessa alkaa tulla isompia laskuja kun vaan pelkkä perushuolto?

9

624

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei tyytyväinen.

      Joka toinen on isompi huolto. Meillä eka huolto vaimon ASX:ssä maksoi n. 300.- vuonna 2012, eli nyt 2013 on toka huolto ja veikkaan että paljon enemmän. Jollainhan ne pitkät takuut täytyy kattaa. Itselläni on Saksalainen, ns. takuuaika lyhyempi mutta ilman kilometrirajaa ja tiepalvelu ei lopu koskaan vaan on huollosta huoltoon joten todellisuudessa parempi.

      Huoltoväli on 20 tkm tai vuosi.

    • Ei tyytyväinen

      Sori, siis Mitsussa on tuo 20 tkm/vuosi. Sakuissa 30 tkm/2-vuotta.

    • ASX:n huolenpitosopi

      ASX:n huoltosopimus 3 vuodeksi, 20 000 km / a. 41€ / kuukausi.
      Mitä tuo tekee, vajaa viisisataa vuodessa. Sisältää perushuollon ja esim. lamppujen vaihdot, ja pyyhkijän sulat , jos tarvis vaihtaa pitkin vuotta.
      Onhan tuossa hintaa..Eli huolto kerran vuodessa ( hultoväli siis 20 000 km , joka toinen isompi huolto) maksaa 500 ekua.

      • C180 Kompressor

        500€/vuosi... 3 vuotta 1500€ ...mielenvikaista.

        Samat huollot saisi alle 700€:lla muualta.


    • ?????????????

      Eli kun ajat 10 tkm vuodessa, on huoltokulut vuodessa liki 500 euroa, huh huh, kallista on öljynvaihto, suodattimet ja tarkistukset.

      • ASX huolenpito

        Siis tuo hinta koski 20 tkm ajoa vuosittain...
        10 tkm vuodessa lienee hinnaltaankin halvempi.


    • jahuoltokulutlaski

      Onneksi vaihdoin oman asx:n vihdoin kia sportageen. Kyllä taso nousi.

    • audzmään

      ei 500€ vuodessa ole paljoakaan.. mulla oli audi ja siihen sai menemään 2500€ puolessa vuodessa, eikä ollut edes mitään isoja remppoja... alle 500€ ei saannut edes pikkuhuoltoa koskaan laakkoselta... nyt japski alla joten tuommonen 300-500€ tuntuu pikkurahalta huoltoihin

    • ASX -ko?

      Millasia "lastentauteja" tai mallikohtaisia "ominaisuuksia" ASX on pitänyt sisällään?
      Jokaisella merkillä ja mallillahan niitä on, eli ei kannata väittää ettei mitään ole ollut.
      Onko 1.6 bensa lämmin talvella ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2531
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1423
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      804
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      800
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe