Miten kävi? (Hki)

Mitkä ovat tunnelmat? Pääsitkö sisään vai jäikö hyväksymiskirje tällä kertaa saamatta?

Itse pääsin sisään muutaman pisteen marginaalilla, vaikka kesäkuun 12. päivän jälkeen olin ihan varma, että koe meni penkin alle. Olen kulkenut viime päivät ympäriinsä typerä hymy naamalla. :D
3313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sama!
Olin ihan varma, etten pääse sisään. Koe tuntui kovin hankalalta ja esseiden kohdalla en ollut varma, mitä ihmettä vastauksesksi haluttiin. Hyvin pienellä marginaalilla sisään ja nyt huippu fiilikset! Armoton flaksi osui kohdalle, sympatiat niille, jotka jäivät rajan toiselle puolelle; ihan saman työn kun ovat keväällä painaneet ja pisteen pari väärällä puolella. Kuitenkin, todella monet tämän vuoden onnekkaista ovat viime vuoden epäonnistujia, joten lycka till ensi vuoteen ja seuraaviin hakuvuosiin. Nyt katse kohti syyskuuta :)

Äänestä

En päässyt ja v*****aa niin ettei veri kierrä. Alan ryyppäämään ja pistän kaikki p*a*s*k*a*k*s*i.

Äänestä

Ny ei oikee napannu, mutta ei ihmekkää ku olin ekoja lähtijöitä, kauhee migreeni iski ;( nyyh, mutta ens vuonna uudestaan ja migreeni lääkkeet mukaan!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aslak3 kirjoitti:

Mitkä ovat tunnelmat? Pääsitkö sisään vai jäikö hyväksymiskirje tällä kertaa saamatta?

Itse pääsin sisään muutaman pisteen marginaalilla, vaikka kesäkuun 12. päivän jälkeen olin ihan varma, että koe meni penkin alle. Olen kulkenut viime päivät ympäriinsä typerä hymy naamalla. :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu