Kohta on 50 000 nimeä kasassa!

Jo lähes 40 000 kansalaista on allekirjoittanut aloitteen vapaan kielivalinnan puolesta. Allekirjoita sinäkin: https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/131

Myös Kokoomusnuoret ovat asettuneet tämän aloitteen taakse.
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ja allekirjoituksia tulee koko ajan. Näitä kansalasialoite viestejä sensuroidaan pois toissa Suomi24 keskuteluissa, vaikka muut kansalaisaloite linkit jäteteään.

Kyllä nyt pakkoruotsin kannattajia pelottaa, kun kokoomusnuoret ovat järkevän kielipolitiikan takana. :-)))


https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/131

Äänestä

Mitä tähän voisi muuta lisätä *hymyilee*

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ruotsalainen Å kirjoitti:

Jo lähes 40 000 kansalaista on allekirjoittanut aloitteen vapaan kielivalinnan puolesta. Allekirjoita sinäkin: https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/131

Myös Kokoomusnuoret ovat asettuneet tämän aloitteen taakse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu