kuka on nähnyt kyseiset SPLATTERIT ?

mystery-86

Epäkuolleet
Sipolan teurastaja
Bugi fiction
____________________________________________________
-tämä jengi on myös tehnyt tuon Fränkenströmin,sen olen nähnyt ja siinä oli muutamia mielenkiintoisia ratkaisuja.Päädytään taas siihen että tuntuu pidemmältä kuin mitä on....ja jopa iahn vähän hyvin mukaan on saatu sellaista usa SPLATTER meininkiä.Luulen että nuo muut jotka listasin ovat samantapaisia kuin Fränkenström....onko näin?
jos on niin sopiiko mielestänne Epäkuolleet ja Bugi fiction,Sipolan teurastaja tuolle jengille...? kannattaako katsoa.Ajattelin tossa että yllättävän helposti löytää ne kun kyseessä on B ja vielä Suomalaisten tekemiä....jonkun noista saa 10e ja sitten 15e ja 20e.Postiennakolla.Dvd kans löytyy....tottakai bonusmatskulla.

7

877

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nähnyt

      olen nähnyt.mitä haluaisit tietää siitä

      • mystery-86

        miksi jengiteki nämä leffat?,elvyttääkseen B-genren?,kuinka pitkä aika noiden tekemiseen on mennyt?.Kyseinen porukkahan tekee vaan B-leffoja.
        Onko heillä sellaisia leffoja joita ei ole julkaistu?.


      • vicious
        mystery-86 kirjoitti:

        miksi jengiteki nämä leffat?,elvyttääkseen B-genren?,kuinka pitkä aika noiden tekemiseen on mennyt?.Kyseinen porukkahan tekee vaan B-leffoja.
        Onko heillä sellaisia leffoja joita ei ole julkaistu?.

        a) omaamme kieroituneen huumorintajun, no ei kai, vaan pidämme splatter musta huumori elokuvista.

        b) ei tosiaankaan haluta elvyttää yhtään mitään. tehdään vaan sellaisia juttuja joita halutaan

        c) toistaiseksi olemme tehneet vaan b-luokan elokuvia koska ne on halpoja tehdä. vaatii aika paljon enemmän rahaa tehdä esim action tai draama elokuvia. jo pelkästään näyttelijöiden palkkioihin menisi enemmän rahaa kuin noiden elokuvien kokonais budjetteihin.

        d) on olemassa julkaisemattomia elokuvia


    • make

      ihan paskoja b-leffat on ihan persseestä kunno massakamaa. ihan perseestä!!!!!!! huhuh vitun friikki miten jaksat kirjottaa noita sun paskoja arvosteluja tänne??!! hä?? menikö pupu pöksyyn½!!!!!!!!???
      jos näkisin sut kadulla vetäsin turpaan!

      • vartia

        sakko tulee postissa MAKE!


      • make
        vartia kirjoitti:

        sakko tulee postissa MAKE!

        toihan oli vaan läppä.
        no huhuh.
        sitäpaitsi en ole itse kirjoittanut tuota.
        Taitaa olla joku älypää kaverini.


      • mystery-86

        minä en ole se henkilö johon sinun pitää purkaa vihaasi,minä en tarvitse vihaa ja toivon että sinäkin mietit että tarvitsetko sitä?,ota ihan iisisti vai senkö takia sua vituttaa kun huomaat että mä otan iisisti ja että kun mulla menee hyvin.Minua ei kiinnosta juttusi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      182
      22389
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      78
      9599
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      42
      7591
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      85
      6399
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      189
      6093
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      48
      5082
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      115
      4740
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      105
      4466
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      94
      2185
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      82
      1469
    Aihe