Bussi 15 Länsisatamasta, ennen.

Ennen joutui jokainen maksamaan matkansa (satama-rautatieasema), nyt pääsee kaikki ilmaiseksi 9 raitsikalla. Laivasta purkautuva joukko sulloo itsensä kyytiin ja jos joku haluaisikin maksaa, on se mahdotonta kun olet keskiovesta sisään mahtunut, eikä tarkastajista todellakaan ole pelkoa.
3175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin, ja entäs sitten?

Äänestä

no jo on kysymys , olis tyytyväinen.

Äänestä

On järkeä ja kohta jokeribussillakin saa matkustaa ilman kun saa mennä takaovistakin sisään. Ja mikä surkuhupaisaa hsl ruinaa kohta enemmän kaupunkien tukia kun matkustajat kulkee ilman.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko järkevää? kirjoitti:

Ennen joutui jokainen maksamaan matkansa (satama-rautatieasema), nyt pääsee kaikki ilmaiseksi 9 raitsikalla. Laivasta purkautuva joukko sulloo itsensä kyytiin ja jos joku haluaisikin maksaa, on se mahdotonta kun olet keskiovesta sisään mahtunut, eikä tarkastajista todellakaan ole pelkoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu