Myydään beaglen pentuja!
17.5 Syntyneet beaglen pennut tulivat nyt luovutusikään!
Kolme riistaveristä beaglen urospentua valmiina lähtemään metsästävään kotiin! Pennut ovat luonteeltaan reippaita, rohkeita ja sinnikkäitä. Lisäksi niillä on kantava haukku. Ovat saaneet hyvät valmiudet uutta kotia ajatellen; Kaiken ikäiset ovat käsitelleet niitä, ovat nähneet mm. toisia koiria, hevosia, kanoja... Ovat autoilleet, käyneet metsässä sekä olemme käyneet pentujen kanssa katsomassa kesyporoja. Olemme tehneet pentujen kanssa kuonolla työskentely -harjoituksia mm. jäniksen käpälällä ja herkuilla. Lisäksi aseisiin ja niiden aiheuttamaan ääneen on kauempaa useaan otteeseen tutustutettu. Eivät ole arkoneet ampumisen ääntä.
Pennut on kaksi kertaa madotettu, ne ovat sirutettu ja rekisteröity Suomen Kennelliittoon.
Pentujen emä sekä isä ovat meillä, joten niihin pääsee tutustumaan. Pentujen vanhemmat ovat riistaverisiä. Emä on varhaiskypsä! Ajanut jänistä jo 4kk ikäisenä. Ajot pitkiä, selvittää hukat hyvin ja muutenkin sinnikäs ajaja. Ajohaukku kiivasta, yhteinäistä, kantavaa ja moniäänistä. Hakualueet myös ovat laajoja sekä isällä, että emällä.
Pentujen isällä näyttelystä ERI,VASERT
Pentujen sukutaulu:
http://jalostus.kennelliitto.fi/frmSukutaulu.aspx?RekNoE=FI35489/11&ReknoI=FI49630/10
Pennuista ja niiden vanhemmista löytyy tietoja kotisivuiltamme, jonne päivittelemme myös kuvia ja videoita pennuista viikottain.
Lisätietoja:
http://aadabeagle.webs.com/
Asumme Ranualla.
H. 900e
Myydään riistaverisiä beaglen urospentuja
Aadabeagle
2
2372
Vastaukset 2
- Birge12
Onko kaikki pennut jo menneet?
- Millointullaan
Minäkin voisin ottaa. Milloin voi tulla katsomaan? Hirveä koirukuume on. Beatlegset on ihkuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän46892Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14763Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl488761- 45672
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30576- 32543
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE164503- 44470