kauppakeskus

joko tiedetään mitä liikkeitä tulossa?
7270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

K- Supermarket on jo täällä ja Vapaa Valinta myös sekä
Ikaalia joten ostokset voi tehdä normaaleina aukioloaikoina.

Äänestä

Tureniuksen rautakauppa avaa pisteen sinne.

Äänestä

Eiköhän olisi parasta puhua asioista oikeilla nimillä: kauppahalli.
Tuo kun ei millään tavoin täytä Suomen Kauppakeskusyhdistyksen määritelmiä, joten sitä ei voi kauppakeskukseksi kutsua.

Äänestä

Tuleeko sinne hissiä kompurajaloille, ei viittis seistä rullaportailla komanteen kerrokseen saakka.

Äänestä
  • Niin tulikos sinne se RAX kolmanteen kerrokseen?

    Äänestä

  • TAHTOOPITSAA kirjoitti:

    Niin tulikos sinne se RAX kolmanteen kerrokseen?

    Kankaanpäähän valmistunut iso S on yhtä suuri kuin
    tuo kauppahalliksi kutsuttu teelmäs Nummen pellolla.
    Kankaanpään myymälä kustansi 5,8 miljoonaa koneineen.

    Äänestä

tuleeko sinne Alko?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostoksille(ko) kirjoitti:

joko tiedetään mitä liikkeitä tulossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu