selibaattiaika

kuinka kauan on mahdollinen selibaattinne kestänyt pisimmillään ?
16158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

on ;(

Äänestä

sulle!! Yksityisasioita, intiimejä sellaisia!!

Äänestä
  • Jaa kuinka kauan?suhteessa meni joskus jopa 2 kk ennenkuin edes harkitsi asiaa nyt kun ei sitä ole on ollut vähän hiljasempaa

    Äänestä

  • ei salaisuus kirjoitti:

    Jaa kuinka kauan?suhteessa meni joskus jopa 2 kk ennenkuin edes harkitsi asiaa nyt kun ei sitä ole on ollut vähän hiljasempaa

    En tajua suhteessa pihtaajia ja siveydensipulia leikkiviä.Anteeksi vain.Seksi on kiva aja ihanaa jos on se oikea.Suhteessa on tietenkin muutakin kuten hellyyttä ja rakkautta eikä mikään pelkkä pornohullu tarvitse olla mutta oikeasti jos seksiä täytyy pihdata jonkun vanhan siveys ja kunnollisuus olettamuksen valossa.. en ymmärrä.Anteeksi.

    Jos tapaa sen oikean ihmisen ja on vaikka tutustunut muissa merkeissä häneen ja sitten ajaudutaan yhteen noissa merkeissä niin miksi pihdata?

    Minua ärsyttää tietynlaiset ihmiset teennäiset ja dogmiset jotka elää jonkun valmiiksi syötetyn ohjelman mukaan kelvatakseen maailmaan.Phah...

    Äänestä

ainakaan vastaa suoraan, jos/kun rehellinen ja luovuttaa verta, sekin kertoo jotain ja se aika on siihen nähden lyhyt

Äänestä

8v

Äänestä
  • Useamman vuoden katkos vois merkitä aikamoisen kynnyksen ja rohkeuttakin lopettaa selibaatti

    Äänestä

  • ihmisluonne sellainen kirjoitti:

    Useamman vuoden katkos vois merkitä aikamoisen kynnyksen ja rohkeuttakin lopettaa selibaatti

    Harkintaa kyllä mutta jos "se oikea" ihminen kävelee vastaan niin... who knows... ;)

    Äänestä

koko mun vitun elämän ajan

Äänestä

6v seittemäs pyörähtää käyntiin syssyllä.Mitä nää tuolla tiedolla?

Joskus aikoinaan täydellistä selibaattia 2 vuotta.

Äänestä

Täällä selibaattia takana jo 50 vuotta. :|. En ole vielä löytänyt sopivaa miestä rinnalleni.

Äänestä

Mikä ihmeen selibaatti ? Selibaatilla tarkoitetaan yleensä omatahtoista kieltäytymistä seksistä. Ei sitä, että joutuu olemaan ilman seksiä. En ole siis koskaan harrastanut selibaattia.

Äänestä
  • Ai, anteeksi. En ymmärtänyt kun olen vielä niin kokematon näissä asioissa. :|

    Äänestä

  • Koskematon kirjoitti:

    Ai, anteeksi. En ymmärtänyt kun olen vielä niin kokematon näissä asioissa. :|

    todella

    Äänestä

moni varmasti luulee
minusta,,43

Äänestä

Äh! Miten tä nyt sanois?...Onks runkkaaminen selibaattia? Jos ei, niin sitten ei puolta vuorokauttakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


utelias kyselee kirjoitti:

kuinka kauan on mahdollinen selibaattinne kestänyt pisimmillään ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu