Meille on muuttamassa syksyllä Suomenlapinkoira, eikä ole oikein sopivaa nimeä vielä löytynyt. Harkinnassa olleet nimet: Saku, Santtu.. Väinö nimestä pitää kaikki muut paitsi äiti! Kiitos jo etukäteen!:)
Suomenlapinkoira urospennulle nimi..
Pipe
3
100
Vastaukset
- Rose
Roope
Kaapo
Taavi
Fjalle
Sumu
Samu
Jero
Jeri
Siinä nyt muutama:) - Piskii
Asseri on kuuluvampi, vaikka Aslak olisi lappalaisemi. Saku on hyvä. Musti ja Vahti myös. On ollut myösmkoira nimeltä Piera, mutta kannatta harkita ja kokeilla nimen huutamista,,silläjossain vaiheessa koiraa on kummiksin kutsuttava niin että kylä raikuu. (kokemusta 8 koiran ja 60 vuoden ajalta)
- Oryx1981
Halla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1703253
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541859Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471799Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591684- 771584
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3411510Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811369The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201268- 1581132
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251115