virtuualitalli

Hepo22

Hoidetaanko virtuualitalissa oikeita hevosia? Miten virtuualitalli tehdään ja maksaako se??

2

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Stina Emma

      Ei "oikeita",vaan virtuaalihevosia,joita hoidetaan tarinoilla,tai jollain muulla erityistavalla, virtuaalitallin voi tehdä vaikka osoitteeseen:shinybook.fi
      ja se ei maksa. Sinun pitää vain ottaa sivulta, jolta saa (jenny k, Bob Langrish) kuvia,keksiä hevosille tiedot.ja pitää ehkä tallipäiväkirjaa ja valmennuksia.

    • HexMS

      Heippa Hepo22! Virtuaalitalli ei maksa, paitsi jos teet sen maksulliselle domainille. Suntuubi, Shinybook, Webs, Weebly yms. ovat ilmaisia. Virtuaalitallissa ei ole oikeassa elämässä olevia hevosia, vaan etsit vaikka Flickristä jotkut kivat kuvat hepoillesi :) Mutta muista kuitenkin tekijänoikeudet, sillä jos niitä rikkoo, saa aikas mehevät sakot.. Jos etsit Flickristä kuvia, niiden pitää olla Some Rights Reserved kuvia, sen huomaat, kun paintat kuvaa, ja selaat vähän alemmas, niin siinä on joko Some- tai All Rights Reserved. Jos se on All- niin kuvia ei saa käyttää.. Tässä yksi kiva sivu, jonka Flickr on tehnyt helpottaakseen hakua: http://www.flickr.com/search/advanced | eli tuolta laitat siihen ihan ensimmäiseen nimen, jolla haluat etsiä, ja sitten kelaa hiirellä alemmas ja sieltä paina siitä Only search within Creative Commons-licensed content -painikkeesta ja painat Search. Tule pyytämään minulta lisää apua, jos tarvitset (http://vkmusicshepherd.suntuubi.com tai http://vkkennel.suntuubi.com)

      P.S: Muista ilmoittaa tallillasi, vaikka etusivulle, että: Tämä on virtuaalitali, mitään ei siis tapahdu oikeasti! jotain tuon tapaista :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe