Nyt tuli tarkasteltua paikkakunnan ruokapaikkoja 4 kpl. Ehdotus: tehkää vaikka yhdessä yksi kunnon ruokapaikka. Nyt saa huonoa ja teollista ruokaa useassa paikassa.
Opiston safkat menevät alaspäin, vaikka entisen tason tietäen ei sen uskoisi olevan mahdollista. NYT kunnon keittiömestari, hyvät perusraaka-aineet ja paikallinen valmistus käyntiin. Unohtakaa valmisaineet ja mummonmuusit. Ei enää valmisruokien hankintaa.
Opistolla on kovat korvat. Entiset emännät, ilmapiiri ja ruokalan maine takaisin !! Ruokailu on osa opiston palvelukonseptia. Saatte kurssinne täyteen. Nyt opisto tuhlaa yhteiskunnan varoja vajaakäytöllä.
Kunnon ruokaa Kuortaneella
34
2555
Vastaukset
- titi2
Huomasin sen heti.
Vanhaa opiston ruokalaa kaipaan, niin hyvää ruokaa siellä oli.- Anonyymi
Voikunpalaisiaikaentinen
- Ei hätää
Ota ens kerralla omat eväät.
- Anonyymi
Ei ole kunnon lounaspaikkaa tavalisille työläisille kaskustassa.
- seki onnistuu
Niin tai syö sitte kotonas.
- Anonyymi
Riippuu vähän mikä sitten ruokkii parhaiten tavoitteita
- Alavutelaanen
Mäyryn nesteen lounas viiskauttaviis. Hyvää ruokaa ja kahvia joka viikonpäivä.
- Alavutelaanen
xpd1 kirjoitti:
Aika synteettisiä on ne Nesteenkin sapuskat. Perushuoltis sapuskaa.
On joo, mutta hyvät on ruuat ja saa aina vattansa täyteen. :)
- KLLLL
Opiston ruoka meni alaspäin kuin kissanhäntä kun Sodexo alkoi vastaamaan ruokala palveluista....haikeana muistelen vanhaa kunnon opiston ruokalaa ja sen herkkuja :)
- sellastaselavii
Onkos siellä vielä se nokiotta. Kerran vuosia sitten käytiin emännän kans kurkistamas sisälle, ei näkynyt ketään, ei edes henkilökuntaa vaikka patsasteltiin siinä monta minuuttia. Sisällä asti ei oikein aurinko paistanut. En tiedä miksei kukaan tullut edes palvelemaan ainoita asiakkaita. Lähdettiin sitten lopulta pois, kun ei viittitty ruveta huhuilemaan henkilökuntaa paikalle.
- supikki
Muistelen itsekin kaiholla vanhan opiston ruokia!! Oli todella herkullista! Nyt Sodexhon aikana hinnat pilvissä ja ruoka tusinatavaraa. Ei ihme, että ravintolat hohkaavat tyhjinä... Tosi surullista!!! Nyt pitäisi jonkun tarttua asiaan riuskalla kädellä!!!
Mielestäni teillä Kuortaneella on itäisen E-P:n paras ruokaravintola. Ravintola Kuharanta
Vierteentie 89,
63130 Kuortane
Tähän ravintolaan voi viedä vaativiakin vieraita. On kokeiltu. Ympäristö on hieno ja henkilökunta ystävällistä. Eritysesti arvostan kuhakeittoa ja maksapihvejä (rautaseiska?). Kokeilkaa. Avautuu taas nettisivujen mukaan 1.4.- Anonyymi
Oli ainakin Paulin aikana,
Onko siellä joka päivä edes,entiedä.
Viime juhanuksena oltiin perheen kanssa syömässä,oli ainakin silloin huonontunut entisestä.
- lersson
Kyllähän Kuortaneella on montakin hyvää ruokapaikkaa
- Anonyymi
Kuortaneen urheiluopisto kunnon ruokaa ja kylkeen tuoreus..
- Anonyymi
Ai jaa sitäkse meinaa
- Anonyymi
Puhut asiaa.
- Anonyymi
Kyllä näin on
- Anonyymi
Olisi kiva jos saisi hyvää ruokaa niinkuin ennen.
- Anonyymi
Vappu brunssi opistolla!!
- Anonyymi
Ei tahdo ainakaan keskustasta saada,elleimene opistolle.
- Anonyymi
Val.mis tölkkejä kaadetaan kattilaan jalämmitetään
- Anonyymi
Ei tahdolöytyä tavalliselle tallaajalle.
- Anonyymi
Onko vielä Vesaspizza nesteellä.
Ainut mitä nyt voi vetää huiviin. - Anonyymi
Voi kun saisikin niinkuin ennen urheiluopistolla.
- Anonyymi
Opistolla loistava ruoka !!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Opistolla loistava ruoka !!
Samaa mieltä, Opistolla loistava ruoka sen jälkeen kun Sodexo poistui. Tulee käytyä silloin tällöin ja ollut aina hyvää nyt jo vuosien ajan.
- Anonyymi
Neste on hyvä ja halpa. Kivat myyjät
- Anonyymi
Vanhat tähteet lämmitetään.Lisötäön suolaa voita ja kermaa.Nam nam mikä gourmetannos.Suomennkalleinta polttoainetta tankkiin lähtiessä.
Ahon likat täyttää säiliöt joten ainetta riittää - Anonyymi
Onko tuoretta pyttipannua tarjolla.
Onko Vesas pizzaa ja burgereita.
Nokiottapannukaffetta - Anonyymi
Oon samaa mieltä
keskustasta puuttuu kunnon kotiruoksapaikka
Einreksiä saa kaupoistakin.- Anonyymi
Suppeaa on..
- Anonyymi
Nesteellä kotipizza ja rolls
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy506459Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2525585Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2363011Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,882808Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171502525- 742212
Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina612070- 801935
- 2141831
Martina tienaa itse rahansa
Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.3831433