Jos sinäkin olisit "täällä"

Sehän tarkoittaisi kaikessa yksinkertaisuudessaan sitä, että kahden ihmisen onnellisuuteen vaadittavat pienet kysymykset olisivat jääneet vastauksia vaille.

Eipä sillä niin väliä. Toistaiseksi olen täällä ihan ypöyksin, tuntemattomien ympäröimänä.

Jos joskus jotain tapahtuu, niin se tapahtuu muualla, saman auringon alla. Ei pimeällä palstalla.
12225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tiedän.. Noin minäkin olen ajatellut.

Äänestä

No, pimeitähän me ollaan muutenkin joten miksi ei täällä ihan hyvin.

Röökitauko..välillä...

Äänestä

täällähän on "lupa" vähän sekoillakin. Rentouttavaa vähän irroitella ja toisinaan mieleen muistuu joku hauska "yleensä oma" vastaus johonkin kommenttiin ja laittaa hymyilyttämään. :) Samalla tavoin jos oikeassa elämässä toisi ajatuksiaan esille niin voisi valkotakkiset tulla noutamaan.

Äänestä
  • Ja porukka alkais välttelemään

    Äänestä

Valkotakkiset vois noutaa meidät kaikki täältä. Kyllä täällä sen verran sekopäisiä ollaan. Jotkut luulee tunnistavansa "muka" vastapuolen. Ei se mene niin..

Äänestä
  • sopii, jos pääsen kaivattuni kanssa samalle osastolle ;)

    Äänestä

  • Jos valkotakkiset näitä lueskellessaan tekisivät diagnooseja. Kaikille voisi määrätä vähän onnellisuus pillereitä.
    Ja sitten sivuvaikutus oireisiin toisen moisia pillereitä.
    Pistekee pilleriä poskeen vuon niin kestätte paremmin nuita höyrähtäneitä muiden vale opettajia ja paapojia. Pahoinvoinnin todelliset aiheuttajat kuitenkin kuleksivat vapaalla taskut täynnä tuohta ja matka kertomuksia reissuiltansa kaukaisissa maissa.
    Töihin siittä ihmiset niin saadaan taas kassoihin kilisevää ja juomingit jatkumaan.
    Olette selvästi syyllisiä kaikkeen pahaan tässä kurjassa yhteiskunnassa. Hah hah näin ne sähköiset viestimet meille uskottelevat.

    Äänestä

loppuu aikanaan. :( Eli hyvät yöt toivotan, että huomenna jaksaa taas herätä virkeänä. Ihanan virkistäviä unia kaikille.

Äänestä

Tietenkin mä olen täällä. Missäs muualla.

Äänestä

Hyvää yötä kaikille. Luonnolliset asiat eivät ole häpeällisiä.

Äänestä

mietityttää ketäköhän nämä minun viestit lukee, ei välttämättä ihan se kenen toivoisi :D

Äänestä
  • kullakin huvittaa toisia ja itseänsä.osoittaa vain sen,että oma elämä ei ole mitenkään kiinnostava.säälin syvästi kaltaisiaan ja niinkuin sinun tapaisia,säälin vielä enemmän,omivat kaiken täällä itselleen.voi voi..pienet on piirit..no,jospa lähtisi vaiks pyöräileen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Truth is irl only kirjoitti:

Sehän tarkoittaisi kaikessa yksinkertaisuudessaan sitä, että kahden ihmisen onnellisuuteen vaadittavat pienet kysymykset olisivat jääneet vastauksia vaille.

Eipä sillä niin väliä. Toistaiseksi olen täällä ihan ypöyksin, tuntemattomien ympäröimänä.

Jos joskus jotain tapahtuu, niin se tapahtuu muualla, saman auringon alla. Ei pimeällä palstalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu