Kun sinut tapasin, heräsin siihen, etten ole pitkään aikaan tunnistanut itseäni peilistä. Sait pääni pyörälle, mutta tiedän ettet voi tuntea samoin. Vaikka jokin sinussa liikahtaisikin, olisi kaikki ylitsepääsemättömän hankalaa. Varsinkin nyt. Ja minä ymmärrän sen. Mutta samalla löysin palasen itseäni. Palasen, jonka luulin jo kadonneen lopullisesti. Kiitos hymyistä, katseista. En tiedä voinko sinua enää kohdata, sillä se olisi vain itseni kiduttamista. Olen niin ihastunut. Katsotaan mitä elämä tuo mukanaan..
Ehkä me vielä tulevaisuudessa tapaamme. Tai sitten ensi elämässä..
Ehkä me vielä tulevaisuudessa tapaamme. Tai sitten ensi elämässä..
Vastaukset 54
Vanhimmat
Minullekin kävi noin n. viikko sitten. Oletko nainen vai mies:)?
miksi kysyt?
seuraavaa elämää ei ole
nainen
Missä kohtaaminen oli?
Mietin ihan samoin yhtä ihanaa komeeta miestä. :)
On tämä vähän lapsellista täällä kirjoitella, aikuisen ihmisen, mutta minkäs teet, kun ei ilkeä pakkien pelossa kertoa.....ainakaan vielä...
Minkä ikäinen mies on kyseessä? Onko hän työpaikaltasi?
Ei ole töistä, vaan ihan seuraelämän puoleta. :)
Oletkohan jäänyt lomille, kun tuollaisia kerkeät miettimään. Hymyillään ja silmäillään, kun tavataan. Yritä kestää huonoja sutkautuksiani. Haastavaa varmaankin olisi, kumpa olisin........ . Ois helpompaa.
Ei liikaa sutkautusia ettei ääni rasitu..
Niin no. Arveleppa ite. Jotenkin ei aina rohkeus riitä avata live keskustelua, pitäs saada pikkusen apuja. Niitä kuuluisia kissoja pöydälle. ; )
Totta tuokin. Tässä keskustelussa ne suurimmat kissat taitaa pöydälle astella jos se todellakin olet sinä.
Nyt tään kollin on lähettävä kehräämään, ei muuten jaksa nousta huomenna töihin. Nukuhan rauhaisia unia. Liippaahan nämä jutut aina läheltä, melkoinen sattuma olis. Ehkä mieluisa sellainen.
Olishan se aika uskomatonta. Rauhallisia unosia. Olen sanaton..
Mahdatkohan käydä vielä täällä vai pelästyitkö? Kuule kolli..mä haluaisin tietää oletko se sinä.
Sanottaskos n. kuukauden päästä. Pieni ressi on hyvästä. ; ) Kysy sitten.
Kai aika näyttää..
Levoton.
Voihan kohtalo törmäyttää muuallakin, pitäkämme silmämme auki. Tönäse, jos en huomaa. Saatan pyörähtää viikonloppuna "romu"tapahtumassakin, ensimmäisenä päivänä.
"romu"tapahtuma..tää oli huti tai sitten en vaan ymmärrä.
No ehkä, harhaan johtava nimitys. Mutta johdalteltavissa tuosta, jos silmään sattuu mainos. Pitänee toivotella öitä. Tänään aamulla oli harvinaisen väsynyt olo.
Voitko kertoa missä tapasit tän miehen?
Unia sinne..hämmennystä tänne :)
En tiedä uskallanko
Kerro jotain minkä vain sinä ja se toinen tietää.
On jo muutamia vihjeitä.
ei tarpeeksi...
En uskalla useita vihjeitä laittaa. Kai aika näyttää mihin tie vie..
en löydä tuolta sitä yhtäkään vihjettä, tai ehkä yhden. Jos se olet sinä, haluaisin tietää. Todellakin.
hui..mitä voisin sanoa..
Aina sama toive
Siis uskoisin, että hän ymmärtäisi tuon 'aina sama toive' vinkin. Uskoisin..
And then there was silence..
antamasi vihje meni huti
Hiljaseksi vetää. Pitäsköhän seuraavalla kerralla kerralla iskeä silmää, eikä tuumata "tuli ikävä" ; )
Hetkinen..vinkkaa kun törmätään. Sillä se selviää. :)
Olen hälle kerran tuumannut, tuon äskeisen. Ei h_ _ _v_ _ _ i ,en kohta ilikiä mennä sinne. Näihen juttujen takia. (o^_^o)
Ilkiäthän :) sillä tämä selviää.
Ai jaa. ; ) Nyt pitää unihin mennä miettimään jottai...... Lupsakkoo yöt.
Huti. Mutta en olettanutkaan hänen täältä löytyvän.
ihmiset ovat villieläimiä,mutta yhdessä yhtä rauhallisia kuin lampaat.
:)Mutta päivä kerralaan:)
aha.
Ett taija keretä nukkua ollenkaan.
:)
Missä mahdat mennä nyt..
Täällähän minä
Mielenkiintoista, että kysäisit. Meinasin joutua käymään, eilen siellä jossakin. No tänään jo parempi....
Meinasit.. hassua. En vieläkään ole varma oletko sinä hän. Kuitenkin on polte käydä täällä.
Kelläpä ei. Onhan tämä melkoinen paikka jutustella. ; )
Aiemmin vain halusin purkaa tuntojani..
Ja uni ei tuu..
Miksi.
Oiskos se, tämä lämmin kesä. ; )
Saattaa olla :)
Ja eikun lämpiää. Yritä nukkua jossain vaiheessa, ettei tule känkkäränkkä olo. ; )
Et ole hän. Tapasin hänet tänään. Ei vinkkausta. Ei mitään. Olin ilmaa. Kukaan ei mua nähnyt. Olin jo mennyttä.Olin historiaa..surullista..
Näin on. Minä saaton nähdä vilauksen keskiviikko iltana, ostoksilla. Huh, nyt ilkiän mennä sinne. (jos ei ole hiljaa lukenut näitä juttuja). Yritä sinäkin piristyä.
Varmaan seuraavassa elämässä..