VASTAA NOPEE,ITSE TEHDYT HUUMEET,METSÄ?

Onko metsässä esim. Kasveja joista pystyis valmistaa itse ja helposti huumetta näin loppu kesästä. (lehti,koivu,kuusi metsät) vastatkaa nopeaa ja hyödyllisi ja asialliaii kommettei
136526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Toki rauhoittava yrtti valeriana officinalis eli rohtovirmajuuri saattaa löytyä tienpientareilta sekä hulluruoho ja hullukaali joista voi jäädä jopa ikuiselle matkalle ja loppusyksystä niityillä kasvava Psilocybe semilanceata eli suippumadonlakki on vallan mainio psykedeeli.

Äänestä

älä ihmeessä ota hulluruohoa, helvetin vaarallista.

odota syksyyn ja sieniä sitten

Äänestä
  • Jos syö vääriä sieniä voi olla munuaiset vaarassa.

    Äänestä

  • en sano kirjoitti:

    Jos syö vääriä sieniä voi olla munuaiset vaarassa.

    Otat sienikartan sitten sen kanssa metsää,ja kaikki myrkylliseksi merkityt koppaan niistä kun kotona pöperön teet eiköhän ala vaikuttaa.On taas yksi teikäläinen vähemmän täällä vinkumassa.

    Äänestä

  • punasellamerkityt kirjoitti:

    Otat sienikartan sitten sen kanssa metsää,ja kaikki myrkylliseksi merkityt koppaan niistä kun kotona pöperön teet eiköhän ala vaikuttaa.On taas yksi teikäläinen vähemmän täällä vinkumassa.

    On joku taas muita parempi. Tiedän, vastaan 7 vuotta vanhaan kommenttiin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On joku taas muita parempi. Tiedän, vastaan 7 vuotta vanhaan kommenttiin.

    ite ajattelin 10 kasvii laittaa metsään automaattisella kastelu järjestelmällä katotaan kui käy!vaarana et joku löytää

    Äänestä

Mene metsään ja nauti siitä selvinpäin.
Kuuntele linnunlaulua ja heinäsirkan siritystä.
Tunne askeltesi alla sammalmatto ja puiden juurakot.
Poimi mustikoita ja vadelmia ja herkuttele niillä.
Aisti luonnon ihanuus ilman päihteitä! :)

Äänestä

Miten tota rohtovirmajuurta voi käyttää huumeena tai siis miten se valmistetaan käyttö kelvolliseksi?

Äänestä
  • mikset käy vaan vaik pöllimää apteekista 200ml reissua ja trippaat kunnol? nii joo kun jonnet ei tiedä, eikä moni muukaan.

    Äänestä

Ainoa varteenotettava luonnonmukaisesti kasvava päihde Suomessa on suippumadonlakki, jota esiintyy elokuun lopusta lähtien lumientuloon saakka.

Äänestä

AITO KISSANMINTTU! Sitä ei tarvii muuta ku kuivata ja laittaa sätkään. Vaikutukset kuin kannabiksella, tosin lievemmät ja vaikutus aika paljon pienempi.

Äänestä

Punafosforia on vaikee saada kerrovaa mullekki jos löytyy helpompi tapa

Äänestä

Lehmuksen kukka, kun se kerätään terälehtien pudottua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


eka kerta kirjoitti:

Onko metsässä esim. Kasveja joista pystyis valmistaa itse ja helposti huumetta näin loppu kesästä. (lehti,koivu,kuusi metsät) vastatkaa nopeaa ja hyödyllisi ja asialliaii kommettei

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu