Pidetään ääntä jos vähänkään siihen viittaavaa on tekeillä. Eikä ollenkaan syyttä. Keskustalle on aina ollut etusijalla omien etujen ajaminen.
Esimerkiksi Pekkarinen on kunnostautui tässä asiassa ministerinä. Mukaan liittyi myös tyhmänkopealta vaikuttava Sirkka-Liisa Anttila maatalousministerinä.
Esimerkiksi Pekkarinen on kunnostautui tässä asiassa ministerinä. Mukaan liittyi myös tyhmänkopealta vaikuttava Sirkka-Liisa Anttila maatalousministerinä.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Mutta Sorkka-Liisan mielikuvitus keksiä veronmaksajille lisäkuluja on yliveto, mikään ei voit virikepallo ehdotusta sioille;-))
Toki siat virikepallonsa tarvitsevat. Samanlaiset pallot voisivat toimia yksinäisillä vanhuksillakin ; - ))
Totta, Sonnimies olisi varmaan ikionnellinen tuollaisesta virikepallosta, ajattele mitkä kiksit sai aikoinaan kakkasta tehdystä hiertimestä, muistelee sitä vielä vuosikymmeniä myöhemmin onnellisempana muistona. Kerätään kolehti ja ostetaan virikepallo Sonnimiehelle, kuuluisi iloisia kiekaisuja ja voltteja (korkeita) ja saattaisipa töräyttää pierun (märän) virikepallon kunniaksi!
Moni maalainen varmaan ilahtuisi virikepallosta, täällä on yksikin niin pahasti vinksahtanut, että useamman vuoden hokenut "Kapin munakarva, Kapin munakarva", virikepallolla voisi leikkiä ja saisi uutta sisältöä maaseudun kurjuuteen ja yksinäisyyteen.
Sipilä 29%
Urpilainen 7%
Talvivaara 0,08 senttiä! Hyvin vuotaa!!
Sipilä erityisesti vaikuttaa olevan todellinen ketkujen ketku.
Jutan kannatus laskee ja pyrstö kasvaa.
Ei pääse vielä lähellekkään Paula Lehtomäen 7 perhepizan uunia, Sorkka-Liisan kahta emakkoa, tai Anus Vehviläistä, meillä keskustassa ihraa piisaa!
Mikä on kansanedustajan tehtävä? Se on ajaa oman äänestäjäkuntansa etuja, pääasiassa äänestajät asuvat samalla seudulla. Joten kepun edustajat ovat ilmeisesti pystyneet saamaan äänestäjilleen siltarumpuja muita puolueita paremmin.
Kepu ajaa äänestäjiensä etuja, olisi perin kummallista, jos se ajaisi esim. RKP:ten asiaa.
Ilmeisesti kepu on tässä muita puolueita parempi, koska näitä kateellisia kirjoituksia jatkuvasti kirjoitellaan. Minulle on kotikaupunkini asiat tärkeimmät ja haluan edustajani toimivan aloitteellisenä tässä asiassa muut ovat toissijaisia.
Hallituksen ministereiden pitäisi toki katsoa maan etua, mutta sen verran aikaa pitää löytyä, että omien äänestäjien asiota saa parannettua.
Hih hih hih hih
Röh röh röh!
Jutta 7%
Ja Talvivaara 0,07 senttiä, sama luku!
Sipilä, Anttila ja Pekkarinen ovat aikamoisia porsastelijoita.
Keskustalaiset viihtyy hyvin sikalassa ja yleensä eläinten takapuolella.
Lampolassakin kepulainen PERÄkammarin poika viihtyy.
Nyt Keskustan puheenjohtaja Juha Sipilä teki kotiivedon ennätyksen. Hän ehdottaa valtion myyvän TeliaSonera-omistuksen alihintaan. Näin hän itse saisi ostettua ison osan yhtiötä halpaan hintaan.