Aamulla huomasin pakettiauton nelostien varressa syvällä ojassa tietyömaan kohdalla Virkkulan tiehaarassa...onko jollain tietyömaa ukolla menny parkkeeraus pitkäksi :) vai onko muuten vaan joku ajanu ulos...? Empä ehtiny kattoa tarkemmin kun ajoin ohi.
Paku ojan pohjalla Virkkulan kohdalla
16
371
Vastaukset
- 3+4
ois vaa tassueinari pysähtyny katsomaan kun on noin utelias...
- tassueinari
Ei ehtiny, ku piti ajjaa lujjaa ylinoppeutta ohi ;)
- Tätä ihmetellään
Asiasta toiseen - miten ne aikoo levittää sen tien alikulun kohdalla vai aikovatko. Pitäishän kääntyville saada kaista.
- tassueinari
Ei näköjään mitenkään, kyllä oli taas ihan yhtä tyhjän kanssa tommoset levennykset. Koneet on kerätty pois, joten valmista on. Hirviästi meni taas rahhaa ihan tyhjänpäiväseen hommaan.
- Vinku Ville
tassueinari kirjoitti:
Ei näköjään mitenkään, kyllä oli taas ihan yhtä tyhjän kanssa tommoset levennykset. Koneet on kerätty pois, joten valmista on. Hirviästi meni taas rahhaa ihan tyhjänpäiväseen hommaan.
Niin... Mihinkään ei olla tyytyväisiä. Tuli mitä tuli, tehtiin mitä tehtiin aina alkaa naukuminen. Oispa mahtava juttu kun ottaisivat ko. levennykset pois, ajelkoon sitten entiseen malliin , jos mikään ei kelpaa!
- kantola
Vinku Ville kirjoitti:
Niin... Mihinkään ei olla tyytyväisiä. Tuli mitä tuli, tehtiin mitä tehtiin aina alkaa naukuminen. Oispa mahtava juttu kun ottaisivat ko. levennykset pois, ajelkoon sitten entiseen malliin , jos mikään ei kelpaa!
Kylläpä tuli epäselvä tuosta risteyksestä.
- mutkat suoriks
kantola kirjoitti:
Kylläpä tuli epäselvä tuosta risteyksestä.
ei ole enää yhtää epäselvä kun lumi peittää kaistaviivat
- Kiemurat kaistat
mutkat suoriks kirjoitti:
ei ole enää yhtää epäselvä kun lumi peittää kaistaviivat
Ja kolareita tulee takuuvarmasti.
- 5+5
Kiemurat kaistat kirjoitti:
Ja kolareita tulee takuuvarmasti.
Kukahan sen risteyksen "perusparannuksen" oikein suunnitteli kun se on nyt aikaisempaa vaarallisempi.
- ei hyvä
Kylläpä pitää tassueinarin olla utelijas.
Mitä se sinulle kuuluu jos joku on ojaan ajanut, siksikö utelet,että pääset levittämään juoruja kylällä.- ..2211
Minä tiiän epäillä kenen auto siellä oli tassueinari mutta en taiha pirruuttani kertoa.
LIittymästä tuli täysi susi ja mielenkiinnolla odotetaan miten siinä talvella ajetaan.
- pölhökustaa
No ohan tuo risteys ainaki vähä leviämpi ku entinen. Joten voi vaikka väistää johonki jos meinaa rytistä. Vaan oisko pitäny vielä kaventaa, jotta tassu, enari ja muut valittajat saisivat mielenrauhan. Ja jos jotakin oikein kiinnostaa kenen auto on ojassa tai naapurin lesken pihassa iltamyöhällä niin ei muuta ku taskulampun kans rekkaria ylös ottamaan ja netistä tahi tekstarilla kattoon kellehän se pirssi kuuluu. Eikä maksa palijo!
- eino
Hiljaselta näyttää naapurin lesken piha iltamyöhällä.
- Tietää19
eino kirjoitti:
Hiljaselta näyttää naapurin lesken piha iltamyöhällä.
Kyllä sillä leskellä on sala-rakas ollut jo monia vuosia.
- peeee235
Tietää19 kirjoitti:
Kyllä sillä leskellä on sala-rakas ollut jo monia vuosia.
Niin Antti hoitaa hommat leskelle.
- kiinnostunutTarkkailija
En kyllä huomannut! Onko se paku niinkö siellä Päkkilänkankaan puolella?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213560
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303403Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513025Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod192594Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132325MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1321348