Onko kellään tietoa, että kuka on valmistanut sen Juvan ABC:llä olevan Robocop patsaan? Joskus olen nähnyt jollain festareilla kojun, jossa oli myynnissä vastaavalla tavalla valmistettuja hahmoja.. Pääasiassa elokuvista tuttuja.. Esim. Alien. Pienemmässä koossa tosin tottakai.. Josko olisi sama tekijä?
Juvan ABC:n Robocop patsas?
10
1246
Vastaukset
- gongskildeff
se tais olla se suuri robocop fani vihtori kanktsekova. sai luvat patsaaseen norjasta maistraatista
- veijoperse
ei lähtenä trollin ketju pyörimää vissii
- nukemhigh
OCP corporation
- terminator
Kuopiossa kauppakeskus Hermannin yläkerrassa oli luultavasti saman tekijän terminator ja predator patsaat, kokoluokka ja tyyli oli ainakin melko samanlainen kuin tossa Juvan robocopissa.
- en oo nähny
niin mikä se on?
- MaunoVoutilainen
Näin patsaan juuri paikallaan, en löytänyt jalustasta tekijän nimeä.
Merkittävä soturiveistos on.
Saisiko samanlaisen Jyväskylän TE-TOIM7STON oven pieleen päivystämään?
- teräspalli
rautaset teräs munat
- Ainopimppi
Paavo väyrösestä tuollainen eduskunnan eteen
- dementia_iski
loikkanen teki jotain en muista mitä
- ritariXsä
en tiiä mut komia on
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2222936Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1091208Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321112- 701068
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2831021Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka341996Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788