Ovat saapuneet koskiin vaihteeksi, lauma autoja sillan pielessä ja pian alkaa "työaika" eli pitäkäähän silmällä ja tavarat sisään, eikä vanhukset aukaise ovia näille EU kuvatuksille.
Romanialaiset duunarit
minäkö rasisti?
3
267
Vastaukset
- samaa maata
pahempia rosvoja taitaa olla oman kylän asukit kuin muualta tulleet
- fakta hommeli
JOo ei saa sekottaa muualta tulleita kunnon ihmisiä ja rikollisia kiertolaisia, se on sama ovatko Suomen vai Romanian passilla niin tavaroilla on paha taipumus lähteä, sen sijaan ulkomaalaiset noin muuten ovat mukavaa porukkaa ja tuovat mukavaa väriä koskiinkin.
- Mustaorii tuloo
Onko niillä minkälainen auto,niin tietää antaa hevosen potkasta sitä kylkeen?.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913125
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.652713- 2032250
- 741886
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91711- 1061529
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811140
- 951089