On se ihmeelistä että Lieksan "naukujat" eivät edes anna kesällä muille "turisteille"mahdollisuutta laulaa karaokea, aina samat väkäleuat naukumassa. Olisi mukava kuulla muitakin laulajia. Teillä on talvi aikaa olla TYRKYLLÄ .
kiekujat
klarinetti
11150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Eikös vetäjä hoida lauluvuorot ?
Eipä taida vetäjä olla ajan tasalla, kun samat akat kiekuvat lokkivalssia kymmenettä kertaa!
on ne vetäjätkin ajantasalla miten toimitaan,se on just sitä maankuulua lieksalaisuutta....mitäs tänne tulitte,eikö olisi ollut muitakin paikkoja
Kyllä vetäjät ovat ajantasalla, he huolehtivat järjestyksestä ihan ilmoittelun mukaan, vaikka kyllä heitäkin varmaan joskus kyllästyttää samat samat hoilottajat.He antavat kyllä kaikille mahdollisuuden laulaa.
No onpas. Kun olen ollut muualla niin vierailijat nimenomaan otetaan huomioon, ja se että kaikki pääsevät laulamaan ja olen ollut kaikkialla muualla paitsi lapissa. Lieksan esiintyjät ei enää kiinnosta.
Olen ollut Lapissakin ja Kemijärvellä oli ja lienee vieläkin Suomen paras karaokepaikka. Näin ainakin sitä mainostettiin ja se oli todella hyvä. Kannattaa pistäytyä. Noin 550 km suuntaansa.
Siellä täytyy pistäytyä, jos vaikka säästyisi sävelkorvantulehdukselta.
Siis missä tämä kauhea vääryys tapahtui? Vaskiareenallako?
Ihmeellistä tahi ei,vuan ei näillä nurkilla laula vieraat.
Lieksassa on omat laulajat, ja hyvä iäniset,ossoovat lauloo
nuotista ja iliman nuottija.
Eläkä nimittele väkäleuvaks.
kara pitäis työtee ooken / CCn. Ihmiskunnan vitsaus ja raipan lyöntiä koko japanilainen vouhotus.
Ruåtsalainen karaåke: Åke selässä, kara pyllyssä.