Mänttä-vilppula

Tulli ainaskin.

Siellä on n 50 hepulla oma pikku alkoholiliike. välittää viron viinojakin. kuka? ketkä? missä? kuka tietää mestan.??

29

7054

    Vastaukset 29

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VeroKarhu 2014

      sala-alkossa ei kassa kuitteja vaihdeltu??harmaata taloutta ja veronkiertoa viimosen päälle??

      • Anonyymi

        Salmivirta yhtiolla on ainakin veronkiertoa
        Asiakas ei saa kuittia.


    • seurantaan.

      ketähän tekijät ovat onkohan Y tunnus salainen?? heh heeh

    • naapurin maija.

      Mediassa , että alueella olis kuollu mmutamia alan henkilöitäkin?? viron viinaan. joko ollut liian paljon ja tai vähän,

    • 5 on 5

      heppujen nimet.kuvat.autot.osoitteet julkisuuteen . onkos rautian takan n 2 kpl jako ja myyntipaikkoja.

      • Mutuli lylyn...

        Mäntän torihuhu , et lahdenkylän ent.koululla laitonta toimintaa ja jossain katsastusaseman liepeillä bongattu outoja autonkatsastajiakin??


      • Anonyymi

        Kyllä


    • naapurin maire

      riihosperän reppanat tietävät trokauksestakin jotain. ovat tehneet sitäkin jo vuosikymmenet.

    • markku maalta

      Ovatko lähialueiden mustalaiset mukana trokausjutussa. salaa tietysti?

    • 50 heppua, oho

      Mites lähialueen eskimot?
      Ovatko mukana trokausjutussa?
      Entäs pygmit, onko nähty torin nurkilla???
      Aloittajalta kysyisin että onko siis tekijöitä n. 50 heppua?
      Se on kyllä aika saaatanasti!!!

      • muakanen

        alakanttiin laitettiin lkm . jäävuoren huippu paljastuu ku aikaa kuluu,mänttä-vilppula täynnä SDP rantarosvoja.


    • Kettua winossa.

      Mäntässä paljon 1940-1979 syntyneitä rosmoja. ovatkohan mukana myös laajassa huumausaine välityksessä.

    • Drunk lylynoja

      Ovatko mäntän trokaus likainen tusina välittänyt alaikäisille tytöille viunaa ja sit käynneet n....ssa niitäkin??

    • kingston saija

      Ovatko trokarit mukana jämsän nuorten huumeketjussakin. jossa jaettiin jopa tuomioitakin. välimatk vain n 50 km .???

    • tehotarkkailuunheput

      Onkohan seuraavilla henkilöiden salanimillä mitään tietoa trokareista.:::feld , kumpulainen, hannu hanhi takala,kaasinen??

    • Voi voi poikiloita

      Ovatko heput samoja jotka tekevät metsäsätysrikosksiakin , onko samoja palleroita myös TROKAUS hommissaankin??

    • Kuoleman tapaus mäntässä , Koulukatu 10 as 4 , kuoli eilen aamu päivällä tai me naapurit löysimme kuolleena Kauko Rutasen istumasta keittiön pöydän ääreltä , minä Jake sen löysin , kun naapuri ihmetteli että nukkuupa mies sikeästi kun oli tullut 11:40 tupakalle ulos ja huomannut ikkunasta ja koputellut mutta ei ollut herännyt , itse ppääsin 12:30 hommista ja tulin kotiin , naapuri saoi että katso kun tuo kauko eli kake nukkuu noin , sanoin naapurille että meillä oli yhteinen sopimus että silloin kun hän on kotona ovi on lukosta auki , menin sisään ja koitin herättää Kauko Rutasta eli Kakea , silloin tunsin kun koskin häneen että tämä on kylmä ja kuollut, ampulanssi miehet tulivat ja totesivat että mitään ei enää tehtävissä , ruumin lämpö oli ollut noin 23 jos sitäkään ja oli kuolon kankeus jo päällä . poliisit tuli ja ottivat valokuvat ja sanoivat etä selvä on tapaus , poliisit sanoivat että hvä että löysitte nytten ettekä vasta viikojen kuluttua , ottavat yhteyttä jos on tapahtunut vakavaa eli henkirikos ! Mutta naapurina toivon että näin ei ole käynyt.

    • epäilen vaan

      Onko tuossa kolhon mustalaiset mukana myös.

    • outoa??

      Onkohan kolhon, keuruun. haapamäen mustalaisten jengejä mukana trokausjutussa ku niin tiivisti näkyvät em. paikkakunnilla.

    • mustulainen

      Näin eilen neeekerin mäntässä. Onkohan se mukana missään tai jossain?
      Oli aika musta ainakin musta.

      • Tiinauu

        Kyllä musta tuntuu. Oma ukko on jo vähän vanha. Kyllä tämä Mäntän laku, voi kun tuntisit,värinä on vieläkin päällä. Niillä on kielikin siellä missä pitää ja muutenkin ovat kestäviä, auhh..
        Terv. Tiina


    • oikeisto setä

      Turhaa panettelua taas...... kukkahattu tädit taas liikenteessä......

      • surkeaa

        Missään muualla ei näe niin idiootteja kommentteja kuin mänttäläisten palstoilla...


      • Vilhooo

        Olen samaa mieltä. Porukka on trukkikuski-tasoa valtuustoa myöten. Muistan vielä kaupunginjohtajaepisodissa trukkikuski yritti erottaa varatuomaria. Kyllä tuli kalliiksi kaupungille. Valtuuston pitää aina saada koulujakäynyttä väkeä. Trukkikuskit heiluttkoot punalippujansa ja pysykööt pois päätöksenteosta.


    • Mänttilän touhua

      Pysykää poissa torilta juoruilemasta ja hankkikaa ihan oma elämä. Ok?

    • Vilhooo

      Jaa,viinanmyynnistä en tiä mitään mutta yhden entisen demarin tiedän joka käänsi takkinsa ja rupesi kapitalistiksi linja-autoporvariksi. Ja pitää vielä miehiä töissä ns sopimusten mukaan eli nälkäpalkalla. Hyi helvetti,häpeis edes!!

      • Mänttäukko

        Niinhän ne kaikki demarit kääntää takkinsa kun on tuohta tiedossa. Eipä yllättänyt.


    • Kustaff

      Kyllä on surkeeta kun Mänttä-Vilppulalle ei ole omia sivuja. On siellä niin paljon mätää. Viinakauppiaistakin kuulee vain puskaradiosta.

    • Anonyymi

      Pontikkaa löytyis

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 124
      1385
    2. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      87
      1288
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1259
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      242
      1160
    5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      57
      1046
    6. 67
      955
    7. Vieläkään ei voi opiskella kursseja korkeakoulussa?

      Vaikka lakiin tehty muutos hän ei saanut opiskella työttömyystuella. https://yle.fi/a/74-20244925
      Työttömyys
      14
      902
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      891
    9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      42
      710
    10. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      66
      694
    11. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      42
      620
    12. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      36
      585
    13. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      578
    14. Taidan luopua

      Sinusta.
      Ikävä
      34
      555
    15. Jälleen näin nainen unta sinusta

      Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
      Ikävä
      28
      539
    16. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      65
      518
    17. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      87
      501
    18. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      39
      495
    19. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      92
      485
    20. Et siis halua

      Kansssani mitään
      Ikävä
      29
      479
    Aihe