Turvotus, sykkeen nousu+ muuta kivaa...

pallohukassa87

Lekuri ei löydä mitään mutta mulla tällaisia oikeita noin 8vuoden bulimian jälkeen: Jalkoja turvottaa. Tuntee kun neste oikein kertyy niihin.

Olen 163cm /53kg rasvaton. Menkat normaalit. Ahdistaa ja rupeaa pyörryttämään jos ajattelenkin lopettamista. Henki ei kulje, ja tulee sellainen valheellinen nälkä. Ruoka jatkuvasti mielessä, rahaa menee 50e päivässä. Keho haluaa ravintoa, oksennan kaiken mitä syön, mutten heti. Pelottaa ja itketyttää. Ei ole enään rahaa, ei ole ystäviä.
Herättyäni mietin mihin kauppaan menen ostamaan "päivän ekat satsit".
Help! Olen kuin lapsi joka on hukassa. Ruoka pilannut elämäni. En ole saanut apua julkiselta, ollut osastolla 3kertaa. Ollut yksityisellä yli 4v, ei apua.
Asun pk-seudulla.

3

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veteraani

      Huomaavat kyllä,mutta eivät ole huomaavinaan. Ristiriita on se,että turvotuksiin ei syömishäiriön leimaama apua saa. Ei lääkkeitä,mutta neuvoja jumpata jalkoja,käyttää tukisukkia 30 asteen helteillä ja juoda vettä... Hirudoid tai kylmägeeli auttaa ihan vähän.

    • giantia

      pallohukassa87, haluatko kirjoitella? Olen myös pk-seudulta melko samanlaisessa tilanteessa.

    • tässäkö elämä?

      Samoin! olis kiva kirjotella...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4348
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      122
      2802
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2562
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      86
      1546
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      117
      1488
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      49
      1209
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1154
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      179
      984
    Aihe