Olisiko sittenkin edulisempaa pistää lasten terveydenhuolto
kuntoon ennen sakkolapun tuloa .
kuntoon ennen sakkolapun tuloa .
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kiusa se on pienikin kiusa, ajatteleepi salolainen kunnallispolitikko.
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/516992/Salolle uhkasakko lasten terveystarkastusten laiminlyonneista
Tämä on malliesimerkki Salon onnettomasta johtamispoliitiikasta.
Tällaisesta laiminlyönnistä saattaa lasten ja nuorten terveyteen aiheutua vakaviakin vaikutuksia. Kuka on korvausvelvollinen loppupeleissä ongelmien ilmetessä. Vai pitäisikö mennä yksityiselle ja kiikuttaa lasku kaupungille. Kaupunkihan joutuu loppupelissä maksamaan laskun mahdolliset lisäkulut.
Mielenkiintoista nähdä, miten vanhusten hoidon kohdalla säästetään. Nyt pitäis alkaa olemaan valppaana ja tarkkana millaisia laittomuuksia mahdollisesti vanhuspuolella tapahtuu.
Missä vastuunkantajat. Virkamies joka tekee rötöksen ei valitettavasti joudu minkäänlaiseen vastuuseen tekemisistään.
Veronmaksaja maksaa kaiken, ei se virkamies joka virheitä tekee.
Valitetavasti
Katsoppas kun nämä paikalliset perussuomalaiset äänestivät ristiin ja mahtipersu ratkaisi äänin 7-6 lomautuksien toteuttamisen. Sakkoja laiminlyönneistä maksava Salo on näiden lomautukisen vuoksi ku-sessa.
Parahin pahvi eiköhän ne mussukat olisi joka päivä neuvolassa jos rahaa vain olisi. Miten voi olla niin vajaa ettei tätä tajua? Soita Jygälle ja Ur Pululle jos vippaisisivat Saloon vaikka yhden Kreikka miljardeista niin kyllä sillä palkattaisiin joka mummolle viisi hoitajaa!!
Poliittisen vastuun saavat kantakseen näistä sakoista etunenässä kokkarit ja persut, jotka ovat näitä lomautuksia vaatineet. Persuissa on niin rehvakkaita yrmynaamoja, etteivät tietenkään koskaan kykene mitään myöntämään.
AVI:n 100000 euron sakko ohjataan persusten toimistoon. Sinne se kuuluu.
Se tässä vaan on niin väärin , että kun kaupunkin virkamies mokaa niin syytön uhri maksaa sakot , sieltä verorahoistahan ne
sakot maksetaan.
Rahaa ei ole. Se ei ole kaupunkimme johtajien vika. Yritykset lopettivat ja siirsivät tuotantoaan Kiinan kommunistivaltioon ja muihin työläisiä riistäviin maihin.
Mistä AVIn johtaja Kari Häkämies (kok) kuvittelee rahojen löytyvän. Eikö mies lue lehtiä ja ole kuullut Nokian tehtaan alasajosta.
Siitä huolimatta laki on laki, sanoi ministeri P. Räsänen sitten mitä tahansa.
Ei niitä makseta mistään verorahoista!huhut kertoo että herra x nimimerkki "jankonbetoni" lupaa myydä huvilansa.siitä maksetaan vaikka 5 kertaa sakot!
Nyt näyttää jo siltä, että salolaiset perussuomalaiset haluaisivat sivuuttaa tämän valtakunnallisesti hämmentävän tilanteen. Lapsiperheiden kannalta erittäin vakava tilanne ei kiinnosta, koska mielenkiinto kohdistuu vain maahanmuuton arvosteluun.
Salossa kyllä tiedetään, ketkä ovat nämä päätökset hyväksyneet.
Onhan niinkin jos päätöksen tekee vaaleilla valittu valtuusto ,
syyllisen löytää helposti , katsoo vain peiliin .
Tulevan varalle täytyy harkita tarkemmin ketä sinne äänestää .
Voi myös jättää äänestämättä ja jättää nämä väärät valinnat
muiden tehtäväksi , ja sanoa etten minä ainakaan ole mitenkään osallistunut tuon tyhmän porukan kokoamiseen .
Ja vähän jossitteua .
Jos Salolle määrätään 100.000 euron sakko , ja Salo jättää
sen maksamatta , niin kenen kimpuun se vouti käy .
Voiko tällaisen sakon muuntaa vankeuspäviksi , ja kuka lähtee
tiilenpäitä lukemaan ? .
Rantarocks ja mustapartainen mies tietty!
Niillä seitsemällä hallituksen lomauttajalla on tällä hetkellä k_si sukassa. Salolle satelee sakkoja nyt kunnan tehtävien laiminlyönneistä. Lomauttajilla on ollut tieto päätöstä tehdessään, että valtio tulee puuttumaan laittomuuksiin.
Ei kyse ole muusta kuin eläimellisestä kiihkosta päästää potkimaan kunnan palkkalistoilla olevia persuksille seurauksista piittaamatta.
Ylpeää sakkia tämä seitsikko. Eräskin ääniharava moittii salolaisia mistään tietämättömiksi pösilöiksi kun päätökset saavat arvostelua. Ja kun arvostelua ei kuuluu niin haukkuu kylänsä asukkaita välinpitämättömiksi, joita ei yhteiskunnan asiat kiinnosta.
Hei c'mon