Varmaan tunnette tämän naisen?
Pöytyän Kyrössä pidätetty nainen ja mies taposta
30
3440
Vastaukset
- jokunen7
Hyvinki...Kultajousilla kehu käyneensä ;) kihlasormuksen ostamas ja jtn muutakin juttuu. Tapauksen ku tuntee niin eipä sen juttuja muutaku kuuntelee mut ei kuuntelekaan. Tekotapa kiinnostaa, kun " aitiopaikalla ollu"
- huhumylly1
Puukko on kuulemma ollut tekoväline. Kyrössä huhuttu, jotain paloittelustakin. Nuorisojoukko olisi nähnyt, että useampi henkilö vei uhrin johonkin autoon tämän kodista. Eli lähtikö vapaaehtoisesti vai ei ?? Uhrin nimi tiedossa, mutta tappajan nimi ei. Vain joku Krisse keskustelupalstan tietojen mukaan. Tykkäsi istuskella ravintolassa useasti. Tullut Ruotsista Suomeen. Ruotsissa tehnyt henkirikoksen.
Tässä uusimpia huhuja tai sitten tosiasioita. - Jacy
huhumylly1 kirjoitti:
Puukko on kuulemma ollut tekoväline. Kyrössä huhuttu, jotain paloittelustakin. Nuorisojoukko olisi nähnyt, että useampi henkilö vei uhrin johonkin autoon tämän kodista. Eli lähtikö vapaaehtoisesti vai ei ?? Uhrin nimi tiedossa, mutta tappajan nimi ei. Vain joku Krisse keskustelupalstan tietojen mukaan. Tykkäsi istuskella ravintolassa useasti. Tullut Ruotsista Suomeen. Ruotsissa tehnyt henkirikoksen.
Tässä uusimpia huhuja tai sitten tosiasioita.Ei se missään Ruotsissa ole koskaan asunut, Raisiossa kylläkin! Kukaan järjissään oleva ihminen ei usko sen sepityksiä!!! Hullu ja sairas sekopää se on, nimenomaan se!
- MammaTäältYlempää
Ite tunsin uhrin melko hyvin vaikken sieltäpäin olekaan. Huhuja olen kuullut tästä tekijästä(nainen) paljonkin mut tiedä sitten mikä on totta. Sanotaan että hän ois pari viikkoo aikaisemmin baarissa riehunut puukon kanssa. Sanotaan myös että hän oisi naisiin päin kallellaan ja juuri vapautunut istumasta,koska tämä ei olisi ensimmäinen tappo hänen tilillään. Ilmeisen kylmäverinen tapaus koska ruumiin kanssa asunut kolme päivää.
- Rikolliset kuriin!
Miksi tää nainen on mellastanut Kyrössä?
On vaarallinen yhteiskunnalle! Kutsuuko nyt sitten vihdoinkin linna? Toivottavasti!
Kaikki Kyrölöisethän hänet tuntevat!
Nyt tulee kakkua hänelle ja kunnolla!
On tosiaan ollut pokkaa asua ruumiin kanssa kolme päivää!
Maanantaina on sitten vangitsemisoikeudenkäynti turussa,silloin tulee nimikin julki,mutta mehän Kyrölöiset tiedetään,kuka hän on! - Jokunen 7
Melkosia huhuja näköjään hänestä kiertää :D Suurin osa noista aiemmista kirjotuksista a) ei pidä paikkaansa b) ei voi pitää paikkaansa. Kyröläinen oon mäkin ja tunnen muijan paremmin ku hyvin, ikävä kyllä...
- Jacy
Sen ihmisen kanssa ei kannata olla missään tekemisissä, kierrä kaukaa koko tyyppi!
Toivottavasti joutuu suljetulle loppuiäkseen!
- että mitä
Mikä noista huhuista ei siis pidä paikkaansa?
Ainakin on nyt pidätettynä taposta ja hänen hallinnoimmassa talossa, sehän on tosiasia!
Maanantaina julistetaan vangituksi, sitten tulee kaikki nimet julki!
Sekä tekijän että uhrin!
Mutta kaikkihan me tiedämme ketkä tappajat oli!- minä en tiedä
olisi hyvä saada tekijän kaikkien tuttujen ja sukulaistekin nimet tänne niin tiedonhalu vähän helpottaisi joillakin
- Lutunen 6
minä en tiedä kirjoitti:
olisi hyvä saada tekijän kaikkien tuttujen ja sukulaistekin nimet tänne niin tiedonhalu vähän helpottaisi joillakin
Helpottaako se jotenki sun henkistä elämääs vitun vajakki???Jatka sä omaa ihan rauhassa tai perusta uus Alibi...Ihme elämist toisten tekemisil. Hanki vaiks eka elämä ni ei tarvi toisii kyttäillä?
- Puukko pois
Lutunen 6 kirjoitti:
Helpottaako se jotenki sun henkistä elämääs vitun vajakki???Jatka sä omaa ihan rauhassa tai perusta uus Alibi...Ihme elämist toisten tekemisil. Hanki vaiks eka elämä ni ei tarvi toisii kyttäillä?
Lutunen6:lle!
Onko sun mielestä ihan ok, että saa tappaa tosta noin vaan kännipäissään toisen ihmisen?
Entä jos uhri olisi ollut sun isäs, veljes tai siskos?
olisitko ollut samaa mieltä edelleen!
taidat olla naistappajan kaveri vai... kun noin puolustat tekijöitä!
Sen voi sanoa,että tekijät istuu lusimassa ja kauan, ei nähdä vähään aikaan Kyrön raitilla!
- Pate Posteljooni
Tekijöillei lähettää postia. Osoite on sama:
Matilda Wredenkatu 1
20250 Turku - Jacy
En ole kyröläinen, mutta tiedän tämän naisen parinkymmenen vuoden takaa. Sekopää oli jo silloin, huume -ja lääkkeiden sekakäyttöä sekä mielenterveysongelmia koko ikänsä.
- Pöytyä rules
Eikös hän yrittänyt päteä myös politiikan saralla, yritti kunnanvaltuutetuksi, tämä tappajanainen?
- Puukkojunkkarinainen
Pöytyä rules kirjoitti:
Eikös hän yrittänyt päteä myös politiikan saralla, yritti kunnanvaltuutetuksi, tämä tappajanainen?
On tällä hetkellä mielentilatutkimuksessa, ei siis vielä syytettä.
Saas nähdä, mitä se nainen keksii,saako hullun paperit syyntakeettomana tai täysin ymmärryksessä oleva, pian se kuullaan. - 19+4
Puukkojunkkarinainen kirjoitti:
On tällä hetkellä mielentilatutkimuksessa, ei siis vielä syytettä.
Saas nähdä, mitä se nainen keksii,saako hullun paperit syyntakeettomana tai täysin ymmärryksessä oleva, pian se kuullaan.No on teillä tosi köyhät aiheet kirjoitella. Eikö Pöytyällä muuta tapahdu?
- Peligan
19+4 kirjoitti:
No on teillä tosi köyhät aiheet kirjoitella. Eikö Pöytyällä muuta tapahdu?
Eipä taida tapahtua:( mutta tämä puukkonaisen tapaus oli kyllin suuri tapahtuma täällä, kun ei voi ymmärtää, että naisihminen on niin paha hirviö, että tappaa miehen kännissä puukolla.
Ei sitä kukaan täällä ymmärrä.
Toisaalta, naisen tuntien, se oli jo odotettavissa häneltä, että niin käy jossain vaiheessa.
Ja kävi.
- rem5
Onkos pöytyäläiset noin yksinkertaisia maalaistolloja, että vielä lähtivät hullun akan mukaan?! Se akka ei miesten kanssa seurustellut, kunhan "antoi" rahasta:( Voi mitä idiootteja.
- serlok
salaista juttua, täytyy 60v odotella ennen kuin tietää kuka murhasi ja kenet.
- Ei salaisuus
kaikkihan me tiedetään, kuka nainen sen uhrin tappoi.
- mitäköhän oikeasti?
Mutta miksi salattu 60. vuodeksi? täysi-ikäinen nainen tappoi (puukottamalla?) miehen, ei pitäisi olla mitään niin erikoista, että pitäisi vuosikymmeniksi salata?
Hämärää... Luulin, että 60. vuodeksi salataan vain tapaukset, joissa on mukana ala-ikäisiä tai jotain erityisen arkaluonteista materiaalia. Mitäköhän siellä on oikeasti tapahtunut? - Vankila opettaa
Se nainen oli jo vaarallinen ennen puukotusta!
- nm1
Ok.
- 2014vuonnaoli
Kyrö
- onkin
Kyrö
- moih
....
- Rinen
Sen naisen talo nyt myyty tai remonntia siellä nyt kovasti tehdään, ei ainakaan vankilasta käsin...
- moih
Jaa.
- Faaraoland
Siitähän oli juttu jossain Alibissa, ei se nimi mikään salaisuus ole. Se tyyppi ei tule ikinä olemaan normaali millään tasolla. Kuvittelee olevansa lastentarhanopettaja yms. sairas mikä sairas:(((
- moih
Okei
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662278Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381873Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711530Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣241528Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.851254Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1841184Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241120Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1061095- 77939
En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9932