missä Mmakine luuraa?

Vieläkö tällä palstalla kirjoittelee tärkeilevä ja raukkamainen valehtelija mmakine, vai joko on siirtynyt "autuaammille metsästysmaille"? Miehen vintillähän ei kaikki ole ihan kohdallaan.
5176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vaikuttaa muilla nimimerkeillä ja lopetti vakionimimerkin käyttämisen. Syynä tähän on se että ilmeisesti suututin jotenkin palstalaisen, jonka mielenterveys taisi olla pikkuisen heikompi. Rekisteröin sen jälkeen vakionimimerkkini mutta eihän se häirikköä hidastanut, päätyi vaan laittaman jonkun heittomerkin perään tyyliin mmakine'. Koska palstan laadulle ei olisi ollut mitenkään eduksi jatkaa väittelyä tämän "parhaaksi Chrysler-Asiantuntijaksi" itseään tituleeraavan sankarin kanssa, päädyin nielemään tappioni ja käytän nykyään joka tekstiini eri nimimerkkiä. Ei sillä nimeä ja mainetta saa mutta keskustelua kuitenkin.

Äänestä
  • Niin, ja en oikeasti tiedä mitä tälle häirikkökaverille nykyään kuuluu. Olisikohan vaihtantu merkkiä vai aktivoituisiko taas kun tulee mainituksi?

    Äänestä

  • UPDATE_9662265 kirjoitti:

    Niin, ja en oikeasti tiedä mitä tälle häirikkökaverille nykyään kuuluu. Olisikohan vaihtantu merkkiä vai aktivoituisiko taas kun tulee mainituksi?

    Sinäkö se olit, vai häirikkönimimerkkisi, joka täällä aiemmin valehtelit noista korjauskirjoista ja niiden tilaamisesta?

    Äänestä

  • Hrsyleri kirjoitti:

    Sinäkö se olit, vai häirikkönimimerkkisi, joka täällä aiemmin valehtelit noista korjauskirjoista ja niiden tilaamisesta?

    Jos viittaat tähän keskusteluun:

    http://keskustelu.suomi24.fi/node/8617996#comment-46639958

    ... niin kyllä se on minun tekstiäni. Mutta en keksi äkkiä mikä vale tuossa olisi. Onko kyse tästä vai jostain muusta tapauksesta? Kaikkea ei voi muistaa mitä se häirikkö kirjoitti tuolla nimellä, enkä jaksa välittääkään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hrsyleri kirjoitti:

Vieläkö tällä palstalla kirjoittelee tärkeilevä ja raukkamainen valehtelija mmakine, vai joko on siirtynyt "autuaammille metsästysmaille"? Miehen vintillähän ei kaikki ole ihan kohdallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu