Vankila olis oikeesti Tuksun pelastus!

Pääsis eroon päihteistä ja sais apua. Samalla pelastuis Juliakin.
17207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Mihin se pelastuis? Kortistoon? Jos se jättäis huonon elämän, niin sillä ei olis hyvää elämää...

Luuletteko tosiaan että vankilan jälkeen se nöyrtyisi tekemään työtä johon sillä olisi pätevyys...koska sillä ei ole pätevyyttä mihinkään.

Vankilassa on päihteitä. Siellä saa pillereitä kuin Jollaksessa konsanaan.

Minun mielestäni Tunkin tarina on lopussa, tapahtui mitä tahansa. Joko heittää veivinsä tai ajautuu alkoholistijengiin.

Äänestä
  • "Mihin se pelastuis? Kortistoon? Jos se jättäis huonon elämän, niin sillä ei olis hyvää elämää..."

    Olet siis sitä mieltä, että työttömillä/työkyvyttömillä ei voi olla hyvää elämää? Niillä kuitenkin on paljon vapaa-aikaa, vaikka rahaa ei olekaan. Ei sekään hienoa elämää ole, kun palkka ei pakollisten menojen jälkeen riitä juuri mihinkään, eikä vapaa-ajalla jaksa tehdä mitään, kun on väsynyt töistä.

    Siitä olen samaa mieltä, että Tuksulla ei ole paljon toivoa. Vaikka hän raitistuisi, niin tuskin hän koskaan myöntyisi siihen, että on kuin kuka tahansa toimeentulotuella elävä. Julle taas näyttää nauttivan pienistä asioista. Jos hänet saataisiin pysymään erossa ryyppyporukoista, niin hän voisi vielä elää hyvää elämää.

    Äänestä

Joka tapauksessa hänen tulisi tehdä täyskäännös, sillä hän on todellakin törmäämässä seinään. Toivon, että hän saisi elämänsä hallintaan.

Äänestä

Ei vankila auta Tuksua yhtään, hän tekee siinävaiheessa diilin 7:n kanssa ja saa julkisuutta nykyistäkin enemmän. Vankila ei auta, ainoo mikä olisi Tuksulle hyväksi olisi vankimielisairaala, siellä osattaisin käsitellä Tuksua oikein.

Äänestä

Toivottavasti Tuksu joutuu istumaan vankilassa kuukausia ja toivon mukaan siellä testataan virtsa- ja verikokein ihmisen päihteettömyyttä.

Siitä voi alkaa uusi parempi elämä, kun miettii yksinään sellissä tähän mennessä elettyä surkean ihmisen elämää, johon kuuluu kyytien, juomien ja rahojen pummaaminen ja ainainen valehtelu.

Äänestä

Tuksu ei muutu. Parempi elämä on unohdettuna, joko raittiina tai päihteissä, ehkä uskonpiireissä taloudellisesti ahtaalla.

Äänestä

Toivottavasti kukaan ei kuole, ja toivottavasti Tuksu saisi elämänsä hallintaan päihteettömän vankilassaoloaikansa myötä.

Äänestä

Miks te vaivaudutte?

Äänestä
  • Just niin, miksi ollaan spekuloimassa mikä noille vatipäille olisi parasta.Viinaa ne vaan haluu tai jotain millä saa pää sekaisin, siinä se.Niitä ei auta usko tai vankila.

    Äänestä

Tulee vaan mieleen Laila Kinnusen kohtalo... unohdettuna, vaikka oli aiemmin arvostettu tähti (toisin kuin Tuksu).

Äänestä

Mielestäni vankila kuitenkin voi pelastaa Johanna Tukiaisen hengen.

Äänestä

Tuksu raivosi Facebookissa sunnuntai-iltapäivällä 4.8.

”Jos koirat karkailevat pihoilla, mutta ovat muuten erittäin hyvin hoidettuja ja hemmoteltuja, ONKO SE HUOSTAANOTOLLE MIKÄÄ SYYY???????? MIKÄ VI-TUN MAA TÄMÄ ON MISSÄ OIKEIN ELETÄÄN?????? Menen vaikka vankilaan vuodeksi suljetulle, kunhan saan omat rakkaani takaisin, ymmärrättekö??????”

Äänestä
  • Menis nyt sinne vankilaan eikä vaan uhois!

    Äänestä

Vankila voi tukea Tuksun hyviä puolia ja auttaa häntä pysymään kaidalla tiellä.

Äänestä
  • Totta, Tuksun tapauksessa vankila voi olla pelastus ja herätys todellisuuteen.
    Terveyskin voi kohentua melkoisesti.

    Äänestä

  • Pelastus ja herätys kirjoitti:

    Totta, Tuksun tapauksessa vankila voi olla pelastus ja herätys todellisuuteen.
    Terveyskin voi kohentua melkoisesti.

    Päihteettömyys kohentaisi tilaa muutamassa viikossa jo paljon.

    Äänestä

Hymy ennakoi 5.8.2013:

”Johanna Tukiainen taas oikeuden edessä - nyt kahdesti!

Kohukuningatar Johanna Tukiainen joutuu Hymyn tietojen mukaan jälleen kerran oikeuden eteen vastaamaan kolttosistaan. Naisella on tulevana perjantaina kokonaista kaksi oikeusjuttua.

Helsingissä käsitellään aamulla juttua, jossa Tukiaisen ex-hovikampaaja Juha Immonen hakee naiselle lähestymiskieltoa.

Myöhemmin päivällä Vantaalla on Hymyn tietojen mukaan oikeudenistunto, jossa käsitellään vantaalaisessa yksityisasunnossa runsas vuosi sitten tapahtunutta kahakkaa. Tukiaisen epäillään purreen naista poskeen.

Lokakuussa puolestaan käsitellään oikeudessa Arto Länsmaniin liittyvää pahoinpitelyjuttua.”

Artikkeli ja kuva: http://www.hymy.fi/viihdeuutiset/johanna-tukiainen-taas-oikeuden-edessa-nyt-kahdesti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en ole näätä kirjoitti:

Pääsis eroon päihteistä ja sais apua. Samalla pelastuis Juliakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu