Maataloustuet vastikkeelliseksi

Nyt olisi jo korkea aika kepulaistenkin osallistua yhteiskunnan rakentamiseen, sen sijaan että uuninpankolla suu auki odotellaan tilille automaattisesti napsahtelevia tukiaisrahoja.: Eli laiskat, lihavat elätit töihin ja heti.
1366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

luulee maataloustukea sosiaalitueksi, tyhmä mikä tyhmä

Äänestä
  • Sitähän keput ovat täällä väittäneet, että eivät tulisi toimeen ilman miljarditukia, Eli jos eivät ole sossutukia niin sittenhän ne voidaan poistaa, miksi maksaa lumen sulamisen odottelusta tukia, tekisivät pellemaanviljelijät edes töitä!!!

    Äänestä

  • Joskus kauan sitten kirjattu suomessa hallitusohjelmaan juurikinn maajussien sosiaaliavustuksena.

    Äänestä

hih hih Olen seitsemän prosentin tyttö hih hih

Äänestä
  • Hih hih minusta tuli rampa ankka hih hih

    Äänestä

Keskustapuoluettako sinäkin jo avuksi huudat siinä asiassa?

Oletko pettynyt hallituksen toimintaan, kun Risikko meinaakin leikata vastikkeettomia sossutukia?

Äänestä
  • Missä tuossa kepua avuksi huudetaan? Tuossa halutaan vain Suomea nakertavat loiset vihdoinkin töihin.

    Äänestä

  • Koko kansan ääni kirjoitti:

    Missä tuossa kepua avuksi huudetaan? Tuossa halutaan vain Suomea nakertavat loiset vihdoinkin töihin.

    ..kannata keskustan palstalaisille esittää. Miksi et ehdota kokoomuksen tai SDP,n palstalla ko. asiaa?
    Nehän ne päättää hallituksessa asioista.

    Äänestä

Keskusta 22,8%
SDP 15,6%

Äänestä
  • Missä vaaleissa tuollainen tulos on tullut?

    Kepulit on pienin oppositiopuolue, tällä tosiasialla mennään.

    Äänestä

  • kepu pienin kirjoitti:

    Missä vaaleissa tuollainen tulos on tullut?

    Kepulit on pienin oppositiopuolue, tällä tosiasialla mennään.

    Se on muuten karu fakta kepu on pienin oppositiopuolue ja sieltä on todella vaikea nousta.

    Äänestä

Olet ilmeisesti syönyt liikaa lihapullia?

Muuten olen sitä mieltä, että Kokoomus pois niin hallituksesta kuin eduskunnastakin.

Näkyy Kokoomus koetelevan tikulla jäiden kantoa, kun Riisikko on pantu
äänitorveksi. Uskottelevat, että näin porvarin koko kuva ikään kuin kirkastuu.

Lopuksi esitän leikkimielisen arvoituksen: "Mitä yhteistä on Kokoomuksella ja lehmän hännällä?"

Äänestä

lehmän hännällä?" nii..ainakin tulee mieleen.

Jos Mooses alkaisi maanviljelijäksi, voisi kuvitella:::DD))
Mooses olisi iltalypsyllä ja pumppaa hännästä niin vietävästi.
Lukenut jostain, että lehmä kun antaa "maitoa " vetää selän köyryyn (köyryyn = sil`lailla selkä mnee keskeltä paljon korkeammalle )
No yht`äkkiä se tapahtuu ja huutaa kaverilleen Känälle: " äkkiä ämpäri hännän alle kohta tulee maitoa.

Ja Känä tekee työn käskettyä, köyryyhän se Mansikin selkä menee ja saman tien alkaa ruskeaa maitoa tulemmaa, ämpäri tulee täyteen ja äkkiä.

Veljet mielissään, että tämän takiako tukeja maksetaan, kun noin helppoa lypsäminenkin.

kts palstaa miten Mooses tietää maatalous asiat kin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mooses Pessi kirjoitti:

Nyt olisi jo korkea aika kepulaistenkin osallistua yhteiskunnan rakentamiseen, sen sijaan että uuninpankolla suu auki odotellaan tilille automaattisesti napsahtelevia tukiaisrahoja.: Eli laiskat, lihavat elätit töihin ja heti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu