Kuuinka nopeasti..

...Aliravitsemus alkaa näkyä, untuvaa alkaa kasvaan , palele yms. siis jos on vähäisellä ruokavaliolla??
1323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Riippuu siitä minkä kokoinen on, minulla ainakin palelee heti jos en syö kunnolla. Lanugo kasvoi vasta kun olin vaarallisen alipainoinen, bmi olisikohan ollu 13-14? Siitä tuli vielä painonlaskua, bmi:ssä 10 oli rytmihäiriöitä. Nämä voi tulla jo paljon aikaisemmin, riippuu kai ihmisestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anorektikko??? kirjoitti:

...Aliravitsemus alkaa näkyä, untuvaa alkaa kasvaan , palele yms. siis jos on vähäisellä ruokavaliolla??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu