kaapunnin tytöt ja pojat

Kirjoitelkaapa tähän 60-70 luvun nuoret, nyt jo papparaisia ja mummoja,
olis kiva keskustella tämänikäluokan kanssa asioista, torilla tulee kyllä juteltua.

lukekaa kirjoittamani . Muistojen Kuopio.

Jussi
21421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Huvittaakohan nuita nulikoille jutella... jörkkakii sano kataista nulikaks :P

Äänestä

Nuorten temmellys kenttä.

Tuntuu kun lukee että ei ole kunnolla tutista luopuneet kun kaikki kirosanat osataan paremmin kuin sivistys sanat.
Ei kaikki ole samanlaisia nuoria, osattiin sitä joskus ennenkin M U T T A
V:llä, P:llä H:lla alkavia sanoja on joillakin juttu täynnä, asia jää toiseksi.
Kiroilu on tärkeämpää, saippuaa suuhun.

Jussi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


camikuopio kirjoitti:

Kirjoitelkaapa tähän 60-70 luvun nuoret, nyt jo papparaisia ja mummoja,
olis kiva keskustella tämänikäluokan kanssa asioista, torilla tulee kyllä juteltua.

lukekaa kirjoittamani . Muistojen Kuopio.

Jussi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu