Joakim Helenius

Svenkkuli onnistui tämän idiootin avulla pilaamaan loputkin mahdollisuutensa vironruotsalaisuuden elvyttämisestä.
62083
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Virossa ei ole ruotsinkielisä, joten sitä on vaikea ELVYTTÄÄ.

Ellei vironruotsalaisia tule takaisin Ruotsista evakosta, mitä epäilen.Jälkipolvet ovat näet kaikki jo pakkoruotsitettuja Ruotsin tutun tehokkaalla systeemillä.

Äänestä
  • Säälittävää työtä "ruotsalaisuuden elvyttämiseksi" on tehty Neuvostoliiton romahtamisesta asti. Lennart Merihän oli vironruotsalainen ainakin toisen vanhempana puolelta. Mitään liittoja toki ei tietääkseni ole, eikä Heleniuksen kaltaisten älykköjen ansiosta tule. Presidentti Ilves on toki syntynyt Tukholmassa, mutta tietää miten käy jos alkaa ahvenoimaan.

    Äänestä

  • On Haapsalun lähellä oleva kylä.

    1Äänestä

Kuka on tämä Joakim Helenius? vaikuttaako RKP Virossakin?

Äänestä

Trigon Agri:
"Ongelmien kasauduttua velkojat veivät koko firman ja nyt Heleniuksen entisen firman omistavat tsekkiläiset sijoittajat. "

Äänestä

Miten elvytettäisi ruotsin suomenkieli .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vihattu mies Virossa kirjoitti:

Svenkkuli onnistui tämän idiootin avulla pilaamaan loputkin mahdollisuutensa vironruotsalaisuuden elvyttämisestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu