Viime vuoden taloustietojen perusteella kaviaarin myynti on ollut olematonta.
Carelian Caviar Oy
Tuleva konkurssi
27887
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Ja lisäksi kassa tyhjä.
Paljonko tuli takkiin kaupungille tästäkin??
why Carelian Caviar is produced in a dirty factory area near the waste water treatment?
Miten tämä Kedon Pekka tiesi jo monta vuotta sitten kaiken ?
Pekka Keto omaa terävän terveen järjen. Se on ylivoimatekijä. Sama tekijä on Soinissa.
http://www.soisalonps.net/puoluekokousreissu2013/photo8.html
Pekka Keto on tunnetusti erittäin mielyttävä seuramies ja yleistieto on hämmästyttävän monipuolinen ja vaatimaton.
http://www.hs.fi/politiikka/Kokoomus+ja+perussuomalaiset+tasoissa+keskusta+suurin/a1376533347846
Kun peku astui kuvioihin kannatus oli paljon alle 4%:n toisin on nyt.
Miten Husu liittyy kaviaariin?
tuet loppu
Onko Varkauden kaviaarista löydetty epäpuhtauksia? Ehkä myynti takkuaa siksi?
Tanan imbesillit.
Olisivat vaan laittaneet ihan tavallisen kalankasvatuslaitoksen pystyyn.Tuotteena sampi ja tuotekehitteinen lowcost kaviaari sivutuotteena.Olis lafka vieläkin pystyssä.Toisaalta tukia ei olis saanut niin paljon.Siksihän tuossa oli tarkoituksella noin paska liikeidea.Suuuureellisesti lähdettiin varkauslaiseen tapaan taas liikkeelle.Kuinkas sitten kävikään?
http://www.youtube.com/watch?v=7UifUiUbL6E
Varkauden isät välttäisivät huonot investoinnit aivan pelkästään seuraamalla youtubea.Neuvo mr Tsupari:Käytä Googlea.
Kaviaarista on tulossa tulevaisuudessa kaikenkansan tuote.
Bääääd investment.Sori.
http://www.youtube.com/watch?v=L1t0t4Atbe0
Eiköhän Savon Saomat tee uutisen tästäkin yritelmästä.
Rahaa palo paljon ja kaupunki maksaa.
Chef Domi... Ei myy enää tätä herkkua. Siihen on makusyy.
http://www.varkaus.fi/matkailu/?x113556=1947587
Suolapurkin korkki auki kaviaaritehtaalla
Carelian Caviarin sammet ei osaa ulostaa suppiloon. Siksi ulostekokkareet joutuu kalan kiduksiin ja stressaa kalaa. Tämä kaikki heijastuu makuun. Siksi sitä pitää suolata ja raskaalla kädellä.
Obamalle tarjottiin Tukholmassa muikunmätiä, koska se on parasta.
Ulosteliemisampi ei ole hyvää eikä varsinkaan sen mäti.
eli käytännössä sammet ui omassa ulosteessaan??
Mitenkäs lohet?
Poikkeaako kasvatus olennaisesti sammesta?Veteenhän nekin kakkivat.
En tiedä suolaamisesta muuta kuin sen että kun yhden kerran kun sampea söin jouduin jättämään kahden suupalan jälkeen lautaselle juuri sen vuoksi että oli aivan liian raskaalla kädellä suolattu. Maistui tästä syystä täysin kuvottavalta.
Onko vuokrat maksettu? Veronmaksajilla on oikeus tietää!
Tässä taitaa käydä niin kuin euroopan patteri pellelle.
Varastaminen on tehty lailliseksi - mihin se johtaa?
Kiinteistöveroja maksetaan suoraan tai vuokrien kautta. On sähköveroa, Yle-veroa ja erilaisia kunnallisia veronluonteisia maksuja. Kunnallisveroa peritään pienistäkin tuloista tasaverona, eli samansuuruinen prosentti tulojen määrästä riippumatta.
Ja jo keskituloiset maksavat palkkatuloistaan valtionveroa enemmän kuin on pääomatulojen vero. Sitä taas peritään samalla prosentilla olipa tuloja sata tai miljoona euroa.
Veroja ja veronluonteisia maksuja peritään siis myös kaikkein pienituloisimmilta. Samaan aikaan on lisätty suuryritysten ja -sijoittajien mahdollisuuksia jättää verot kokonaan tai osittain maksamatta.
Kaikkein maksukykyisimmät voivat kierrättää tulonsa erilaisten kikkailujen avulla monen portaan kautta veroparatiiseihin ja salata omistuksensa Suomessa toimivissa yrityksissä.
Kun jopa pienituloisimpia velvoitetaan maksamaan veroja, merkitsee suuryritysten ja sijoittajien vapauttaminen veronmaksusta käytännössä varastamisen tekemistä lailliseksi.
mäti
leipäviipaleet
limppu
limppu
limppu
limppu