Kuka vasikoi Tuksusta ????

Joku "viihdetaiteilija" on vasikoinut Tuksusta?

http://www.hymy.fi/viihdeuutiset/ex-taustahahmo-miksi-poliisi-ei-jo-puutu-tukiaisen-koheltamiseen

Arvauksia kuka on kyseessä. Martiina?, Kalinainen?vai joku muu?
8413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Avauksen linkin takaa Hymyn artikkeli 6.8.2013 suorana tekstinä:

"Ex-taustahahmo: Miksi poliisi ei jo puutu Tukiaisen koheltamiseen!

Johanna Tukiaisen taustalla toiminut viihdeammattilainen ihmettelee poliisin suhtautumista kohukuningatar Johanna Tukiaiseen ja tämän edesottamuksiin.

Nainen on tuomittu useita kertoja ja tulevana perjantainakin on määrä käsitellä kahta oikeusjuttua, joissa Tukiainen on vastaajana.

Äskettäin Tukiaiselta vietiin koirat ja hänen on uutisoitu olleen murtopaikalla, jonne kutsuttiin myös poliisi. Tänään keikkamyyjä sai kuolleita rottia sisältävän pakettilähetyksen.

- Minulla on epäilykseni, nainen kertoo Metropolin haastattelussa.

Hymylle ex-keikkamyyjä toteaa, että Tukiainen pitäisi pikimmiten korjata säilöön rikollisen toiminnan estämisen jatkamiseksi. Hän kuuluttaakin poliisilta nyt toimia."

Vielä linkki: http://www.hymy.fi/viihdeuutiset/ex-taustahahmo-miksi-poliisi-ei-jo-puutu-tukiaisen-koheltamiseen

Äänestä

Missä vihreä rättäri suhmuroi tänään?

Kuka saa pataan?

Kenen omaisuus häviää?

Missä ovat koirat?

Ketä syytetään?

Äänestä

Eiköhän Tuksu itse huolehti vasikoinnit omalta kohdaltaan.
Sinänsä helppo tapaus poliisille ja oikeuslaitoksellle kun hän itse kerää todistusaineiston ja pistää sen julkiseen levitykseen.

Äänestä

Tosiaankin, Tuksu on varmasti se joka kertoo kaikki elämän vaiheensa julkisuuteen, eli salaisuudet ovat vähissä jos niitä edes on?

Äänestä

Poliisi etsii Johanna Tukiaista aktiivisesti:

- Karkkilassa viime viikolla tehtyjen vakavien rikosten johdosta
- Viikin löytöeläintaloon tekemänsä pommi-isku-uhkauksen takia
- Vantaan käräjäoikeudessa 9.8. käytävän oikeudenkäynnin vuoksi

On pari päivää aikaa löytää Tukiainen. Kaikki vihjeet Tukiaisen liikkeistä Poliisille välittömästi. Soita 112, kun tiedät jotain. Viimeisimpien arveluiden mukaan hän olisi Porvoossa Niko Lääperin asunnossa?

Äänestä
  • Voi olla myös Lääperin kesämökillä Emäsalossa. Poliisi haluaa ottaa Tuksun kiinni hyvissä ajoin ennen perjantai-aamupäivää ja kuljettaa häntä raudoissa sitten eri kohteisiin pääkaupunkiseudulla perjantain aikataulutuksen mukaan. Näin varmistetaan eri oikeusprosessien eteneminen (kaksi istuntoa)..

    Äänestä

Tuksu menee oikeuteen perjantaina tai ainakin hänen pitäisi ilmestyä paikalle

Äänestä
  • Taitaa valtion virastoissa päättyä työaika ennen kuin Tuksu edes herää. Hyvin suurella todennäköisyydellä Tuksuun iskee kova ripuli. Lääkärintodistus on hankittu valmiiksi jo torstaina ja perjantai aamuna Porvoon nallekarhu kiidättää sen luksusmersullaan käräjäoikeuteen. Perjantai iltana pukkaa meinaan Tuksulla Karkkilan ravintola Rautaruukissa keikkaa eikä Tuksu tunnetusti jätä ilmaisia bäkkäritarjoiluja käyttämättä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Linnaan heti kirjoitti:

Joku "viihdetaiteilija" on vasikoinut Tuksusta?

http://www.hymy.fi/viihdeuutiset/ex-taustahahmo-miksi-poliisi-ei-jo-puutu-tukiaisen-koheltamiseen

Arvauksia kuka on kyseessä. Martiina?, Kalinainen?vai joku muu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu