Ksylitolipastillit ja karkit syyniin päiväkodeissa

kiinnostunut_vain

2

280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • järjetöntä

      Helsinki kieltää pastillit kaikilta hoidossa olevilta lapsilta,Myös pph:ssa olevilta.
      Ymmärrän sen, että päiväkodissa on hankalaa kerätä vanhemmilta rahat pastilleihin,mutta miksi se pitää kieltää myös pph:ssa,jossa vanhemmat tuovat mielellään joko rahat pastilleihin tai pastillirasian.
      Nykyään kielletään kaikki rahaa ei saa kerätä teatteriin, eikä mihinkään muuhun,jos ei ole vanhempainyhdistystä asiaa hoitamassa. Tää on naurettavaa näin neljän lapsen ryhmässä, jossa vanhemmat olevat ikionnellisia,että hoitaja jaksaa viedä lapsia teatteriin tms.

    • Soina79

      Meillä vanhemmat toivat itse pastillit lapsilleen. Saattaa myös olla, että jotkut vähävaraiset vanhemmat ovat valittaneet siitä, ettei heillä ole rahaa pastilleihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      73
      1167
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      832
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      616
    Aihe