Johanna morsiona?

Artohan se on naimisiin menossa - eikä kai Johannan kanssa. Miksi Johanna julkaisee itsestään kuvia morsiusmeikeissä ja joku härpäke päässä?

http://www.seiska.fi/Johanna-Tukiainen/Johanna-upeana-morsiusmeikissa/1011763
27542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Yhhtä huonosti kuvan härpäke Artolle istuisi :)

Äänestä

Yrittäisi edes vähän parempaa fotoshoppausta.

Äänestä

Mitenkä tuo naama on kuin kahdesta eri puoliskosta? Onko sillä epämuodostumaa kasvoissa?

Äänestä
  • Aivoissa ainakin, naama on ruma muuten vaan.

    Äänestä

kaula on ainakin niin kapiana että ihmetyttää....onko kuvakulmasta vai kuvan muokkauksesta kiinni.?

Äänestä

Onhan taas kuvaa muokattu! Siis leuka on hävinnyt kuin Kalinaisella kokonaan.Johannan morsiokuva on kuin mustalaisten kello, ei kauaa tuntia pyyhkäise.Nimittäin kasvokuvasta päätellen olisi tapahtunut huima laihtuminen siten rapujuhlien ja Tesoman keikan.

Äänestä

Katsokaa tuota kaulaa..siitähän puuttuu puolet DD

No positiivista on, että Tunkki tajuaa, ettei ole edustuskelpoinen enää.

Äänestä

No on kyllä melkoisen käsitelty kuva. hahhahhaa

Äänestä

Mitähän Sigmund Freud näistä Tuksun morsioleikeistä sanoisi?

Äänestä

Tunkki tekee stailausta huomiseen oikeuden istuntoon. Ei oo Hellou Kittyt kaulalla ja ristit riippuu korvista. Neiti on kuin moesio konsanaan. Huomenna jos ei saanut Eirasta lääkärin todistusta on takuulla jakkupuku päällä...Kas nythän ollaan niin kunnollisen ja raittiin näköisiä. Tumarikaan ei usko että mitään pahaa hän olisi tehnyt. Kateutta kaikki:):)

Äänestä
  • Toivottavasti tuomarit ovat krisittyjä ja ottavat huomioon Tuksun katumuksen ja nuhteettomuuden, joita hän pyrkii stailauksellaan tuomaan positiivisesti esiin.

    Äänestä

Morsio se on Jeesuksenkin morsio!

Älkää täällä pilkatko ja elävää uskoa pelätkö.

Äänestä

Jos Johanna on huomenna Karkkilan keikalla, niin näette miten 170cm pitkä mannehenkivartija vetää jokaista vidduilijaa daijjuun. On kato niin kova jätkä.

Äänestä

Älkää sotkeko Kalinaista näihin tunkki avauksiin jooko.. Se on sentään ihan kaunis ja vaikuttaa tosi sympaattiselta.. toi tunkki on ihan vitun hirvee ilmestys...YÄK

Äänestä

Päästäisiköhän ne vankilasta Johannaa menemään naimisiin Aerton kanssa? Olisiko se sellainen syy, että viranomaiset heltyisivät? Viranomaiset pyytäisivät itkien Johannalta anteeksi paljusellissä pitämistä ja auttaisivat nuorikon vielä häämatkallekin ilman Aertoa.

Äänestä

Tai sitten...mediassa on kerrottu se et Arto menee naimisiin elokuussa...nii oliskos tää turska nii pimee, et menee sinne kirkkoon morsiameksi pukeutuneena..ja...en uskalla etes arvailla mitä saattaa tehdä. Artsin peräänhän se vieläkin janoo.

Äänestä

Morsio dokaa ja hukkaa kenkänsä puskapissin aikana Riihimäen yössä: Tuksu puistojuomingeissa Vantaan oikeudenkäyntiä edeltävänä yönä (8.-9.8.):

http://aijaa.com/BgFRGw

Äänestä

miksi tuksu fotoshopannut itsensä Susanna Indrenin näköiseksi?

Äänestä

NYT JARNAKIN PALJASTI TUKSUN VALHEEN. Kuten kaikki jo tiesivät, rättäri on pappamuratin, vaikka tunkio väitti, että oli ostanut sen 5000 egellä.

Tuo Jarnan mies on melkoinen stumppi.

Äänestä

Hymy kertoi 9.8.

”Oho! Tässä on Johanna Tukiaisen uusi miesseuralainen - kuva!

Johanna Tukiainen vastasi tänään pahoinpitelysyytteeseen Vantaan käräjäoikeudessa. Hän on myös jutussa asianomistajana. Kyse on vantaalaisessa yksityisasunnossa runsas vuosi sitten tapahtuneesta kahakasta.

Mukanaan Johannalla oli oikeudessa tukijoukkoja, kuten hänen tanssiryhmänsä uusi juontaja sekä tumma ja komea miesystävä. Mies totteli nimeä ”Tepa”.

Pari suostui poseeraamaan Hymylle kuvissa, mutta pyyntö suukottelusta ei toteutunut. Onko kysymyksessä mies, jonka kanssa Johannan väitettiin kihlautuneen noin viikko sitten? Tähän ei tullut selvyyttä.”

Linkki: http://www.hymy.fi/viihdeuutiset/oho-tassa-on-johanna-tukiaisen-uusi-miesseuralainen-kuva

Äänestä

Morsmaikun uuden miehen nimi on Terno Hedman. Hän on Kyösti Köpä Hedmanin veli. Köpällä on omat Facebook-sivut. Veljekset asuvat Riihimäellä.

Tässä poiminta S24:n Riihimäki-palstan eräästä veljeksiä koskevasta keskustelusta:

”Rikollisia ne on!! itsekin olen noita kyseisiä veljeksiä nähnyt aikanaan. olin kävelyllä, ja jostakin takaapäin sivukadulta nämä velikullat tulivat perääni ja huusivat "älä kyttää meitä" tai jotain muuta vastaavaa... mikä oli aika outoa, kun en ollut heitä sitä ennen huomannutkaan. tämän jälkeen he kävelivät perääni, ja toinen herroista näytti puukkoa ja kertoi, kuinka se uppoaa kohta keuhkoon ja sen jälkeen tulee vielä tykki päähän.

Tiedustelin tähän syytä, mutta eivät sitä kertoneet. tilanne rauhoittui, kun poliisi ajoi ohitse hiljaa partiokierroksellaan. mitään syytä en tuohon käytökseen keksinyt silloin, vain sen, että normaaleja mustalaisia taitavat olla...”

Hedmanin veljekset yhteiskuvassa:

https://www.facebook.com/kyosti.hedman

Terno ja Johanna Hedman: http://www.seiska.fi/Kayttajien-sisaltoja/Tervetullut-sukuun/1011902

Äänestä

Morsiamen viime päivien tapahtumien kulun hahmotus:

- Yöllä 8.-9-8. Tuksu ja Jarna olivat puistojuomingeissa Riihimäen seudulla

- Sitten he olivat yrittäneet ajaa Rättisitikalla takaisin Riihimäelle yösydännä. Tuksu oli Sitikan haltijana luovuttanut ajoneuvon humaltuneelle ja lääkeövereissä olleelle Managerilleen, joka täräytti autolla ajoradan ulkopuolelle (tai Tuksu ajoi sitten itse; Poliisi tutkii asiaa...).

- Poliisi korjasi Thelma & Louise -kaksikon Hämeenlinnan putkaan asianosaisten selviämiseksi ja asian selvittämiseksi. Ilmeisesti siksi eilisen perjantain ensimmäinen Tukiais-istunto klo 10 Helsingin käräjäoikeudessa siirrettiin viranomaistoimena etiäpäin, päivämäärään 16.9. (Poliisi soitti Helsingin käräjäoikeuteen: "Asiakkaanne on meidän asiakkaanamme ja Hämeenlinnan putkassa").

- Tuksulla oli hieman vaikeuksia saapua ajallaan Hämeenlinnasta Vantaan käräjäoikeuteen 9.8. kello 12; jotain myöhässä olleesta limusiinista motkotti tullessaan.

- Lopulta Tuksu sitten läpsytteli Oikeustalolle paljain ja likaisin jaloin, sillä korkkarit olivat kadonneet pissiretkellä jonnekin pöheikköön edellisen yön puistojuomingeissa

- Tässä tarinassa on vielä aukkoja, mutta loput luemme viimeistään sitten aikanaan Poliisin esitutkinta- ja kuulustelupöytäkirjoista, kunhan tätäkin Riihimäki-casea koskeva oikeudenkäynti (törkeästä rattijuopumuksesta, yms.) on pidetty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Härpäke päässä? kirjoitti:

Artohan se on naimisiin menossa - eikä kai Johannan kanssa. Miksi Johanna julkaisee itsestään kuvia morsiusmeikeissä ja joku härpäke päässä?

http://www.seiska.fi/Johanna-Tukiainen/Johanna-upeana-morsiusmeikissa/1011763

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu