Onko naiset mustasukkaisempia kuin miehet?

niin5

Siinäpä kysymys.

1

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oppia ikä kaikki

      No, melkeinpä siltä tuntuu. Ihmetytti erään tuttavan mustasukkaisuus. Meitä oli yksillä synttäreillä syntymäpäivä sankarin avomies, lapsi ja me lapsenlapsen isovanhemmat puolisoineen. Avomiehen vanhemmat ovat eronneet jo vuosikymmeniä sitten ja heillä on ollut uudet kumppanitkin jo ainakin viisitoista vuotta ja he tapailevat silloin tällöin perhejuhlissa ym sellaisessa. Meillä ei ollut istumajärjestystä ruokaillessamme ja avomiehen vanhemmat sitten istahtivat vierekkäin. Heillä oli paljon juteltavaa lapsistaan ja lapsenlapsistaan sekä sairauksistaan (molemmilla syöpä) sekä entisistä avioliittonsa aikaisista ystävistään.
      Kuinka ollakaan tätä ei avomiehen isän asuinkumppani kestänytkään, hän ei mitenkään ollut muiden henkilöiden osalta huomiotta,koska keskustelimme kanssaan vilkkaasti, mutta hänen mustasukkaisuutensa ilmentyi entisen avioparin keskustelun keskeyttämisellä. En olisi ikinä uskonut hänen olevan mustasukkainen ellen itse olisi tilannetta nähnyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saako kantaa asetta

      Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup
      Ähtäri
      66
      5151
    2. Mies mitä ajattelet naisista?

      Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.
      Ikävä
      129
      3757
    3. Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?

      Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua
      Tuusniemi
      48
      3194
    4. Kerro kaivattusi

      Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.
      Ikävä
      65
      2257
    5. Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.

      Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu
      Maailman menoa
      450
      1964
    6. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      77
      1648
    7. Rakastan sua

      Tiedäthän sen ❤️😢
      Ikävä
      63
      1365
    8. Onko sulla mua enää yhtään ikävä

      Etkö halua enää yrittääkään?
      Ikävä
      64
      1306
    9. Toinen toista

      Hyvää sunnuntai huomenta susi rinssiltä 🤴🏼☕❄️⚜️❤️
      Ikävä
      261
      1107
    10. 47
      1082
    Aihe