Älkää, siis ÄLKÄÄ pelatko UNIBET:lla

jiitu jiitu

Tulin kokeilleeksi unibetin pokeria. Pelasin pienen turnauksen ja ihan hyvinhän tuo meni ja olin jo kaksinkamppailussa turnausvoitosta ja johdossa. Sitten tuli joku häikkä ja turnausikkuna kaatui. Oli pakko sulkea ja rupesin avaamaan uudestaan. Hämmästys oli suuri, kun tajusin, että rahat KAKKOSsijasta oli tullut tilille saman tien. Se, että yhteys kaatui, tai kone jumitti tms. oli unibetilla näemmä viesti siitä, että halusin luovuttaa turnauksen.

Missä tahansa muulla pokerisaitilla yhteysongelman ilmettyä voi aina kirjautua uudelleen ja jatkaa siitä mihin jäi, tai mihin turnaus ehti edetä. Unibetillä yhteyden katkeaminen tulitaan luovutukseksi.

Onneksi oli vain käytännössä ilmainen testiturnaus, eikä kyse ollut oleellisista rahoista vielä. Testata siis kannatti, niin ei käynyt tuo sitten isommilla rahoilla.

Tiedän ei kannata testata itse, se on nyt teidän puolestanne testattu! Pelatkaa jossain muualla.

1

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paavo pelimanni

      Voi kiitos tästä! Onneksi ilmoitit tästä koska olin tänään menossa pelaamaan unibetille yhden turnauksen jossa sisäänostona oli oma pyllynreikä kiffarit. Rebuy-ajalla sai lisää merkkejä ostaa omalla römpsällä!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      70
      3269
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3097
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      2962
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      66
      2631
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2152
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      61
      1709
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      25
      1677
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1665
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1659
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      59
      1586
    Aihe