Error loading

stream.

ID not flound on server. esti Kutsu Jumalan kirkkauteen: David Herzog - suora lähetys Helsingin Urheilutalosta lähetyksen katselun millä oikeudella error senssuroi?

3

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toivoa on

      Hyvä ettet pääse tuota potaskaa katsomaan saati kuulemaan. Herra varjelkoon Sinua.

    • tutki

      Jo on pimeää suomessa. luetaas hiukan yhdessä 2Tes 2 lukua

      eivät ole Jumalalle otollisia, vaan ovat kaikkien ihmisten vihollisia,
      kun estävät meitä (kuulemasta ja) puhumasta (päivi Räsästä jne) pakanoille heidän pelastumiseksensa. Näin he yhäti täyttävät syntiensä mittaa. Viha onkin jo saavuttanut heidät, viimeiseen määräänsä asti.

    • 1234567...

      stream. Kun David Herzog aloitti puheensa tulipa siinä aluksi sunnuntai mainosta. Davidillakin on vielä peite silmillä mitä Jumalan siunaamaan ja pyhittämään sapattiin tulee.
      Oikeaa herätystä ei tule niinkauan kun he hylkäävät ja arkipäiväistävät Jumalan siunaaman ja pyhittämän sapatinpäivän.
      Nykyinen julistus johtaa harhaan niin SUURET KUIN PIENETKIN.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      233
      4719
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      133
      3847
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      363
      3543
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      20
      2528
    5. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      52
      1891
    6. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      77
      1814
    7. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      201
      1684
    8. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      93
      1679
    9. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      36
      1392
    10. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      101
      1289
    Aihe