MIssä ovat Exeot ?

multitronic mulle

Eikö Exeo farkkua ole enää tuontiohjelmassa, kun ei näy avaamillani nettisivuilla.

5

260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gs birotor

      Tuotanto on loppunut exeosta kokonaan.

    • exeonisti vm.2009

      Maailman paras auto ollut, mutta ei lähtenyt myymään Suomessa. Audistit halusivat välttämättä maksaa merkistä 10 000€ enemmän, vaikka Exeo on käytännössä uudenkin A4:n kanssa ihan sama auto. :P

    • seatia harkinnut

      Seatin virhe oli jättää muotoilu samaksi kuin vanhassa audissa. Uusi menevä muotoilu ja audin tekniikka niin olisin voinut ostaa. Tuli kai halvemmaksi toteuttaa noin mutta ei sitten mennyt kaupaksi.

    • onko Seat "istuin"?

      Jälleenmyyntiarvot aika surkeat, auto itsessään todella hyvä mutta kauppa ei käy! Siis käytettynäkään. Väitän että kun asiakkaan saa koeajamaan kyseisen auton niin jopa mielipide muuttuu. Itselleni kävi näin. Huippupeli joskin hieman ahdas.

      • 19plus20

        Jälleenmyyntiarvoissa ei mitään vikaa, ihan hyvä ovat olleet kun jo kolme kertaa olen ne testannut.
        Seat ei kuulu suuriin myyntimenestysmerkkeihin Suomessa. Myyntiluvuissa kilpailee mazdan, mitsun, rellun, pösön kanssa samoista sijoista.
        Kauppa käy hyvinkin, mutta ei tietysti lähelläkään suosituimpia volyymimalleja. Markkinaosuus Suomessa hieman vajaa 2%. Parhailla volyymimerkeillä yli 5%.

        Seat on voimakkaassa kasvussa Euroopassa, itse asiassa ainoa vw-konsernin automerkki jonka myynti kasvaa. Yli 30%, kun muilla se oli miinusmerkkinen. Suomessakin reipasta kasvua, mutta ei lähelläkään Euroopan lukuja


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5761
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      55
      3045
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      183
      2655
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      10
      2361
    5. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      27
      2083
    6. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2079
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      15
      1766
    8. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      146
      1337
    9. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      14
      1309
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      261
      1163
    Aihe