Timo Soini on tieteellinen varas

Joka kerta, kun Soini toistelee Paavo Väyrysen 20 vuotta sitten julkaisemia euroskepisiä teesejä, hänen pitää mainita niiden alkuperäinen isä, Paavo Väyrynen.

Paavo Väyrynen on tohtorismies ja hänen euroskeptisiä teesejään voidaan pitää tieteellisenä argumentaationa. Sellaisen käyttäminen lähdettä mainitsematta on tieteellinen varkaus. Timo Soini on napannut Väyrysen euroskeptiset teesit sellaisenaan ja esittää ominaan. Hän on siis syyllistynyt monikertaiseen tieteelliseen varkauteen. Soinin pitää lopettaa tuollainen toiminta, muuten menee maine.
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kopio-Soini antaa populistisia uskomushoitoja huuhiloille. Kukaan poliittisesti täyspäinen ei usko Soinin öyhötyksiä.

Äänestä
  • ..vaikka Väyrysen teesit ovat ilmeisesti käymässä toteen ihan tarkalleen, ei se käy, että Soini toistelee niitä ominaan ja ottaa kunnian. Soini ei itseasiassa ole varasta parempi.

    Äänestä

  • Kyllä näin on.. kirjoitti:

    ..vaikka Väyrysen teesit ovat ilmeisesti käymässä toteen ihan tarkalleen, ei se käy, että Soini toistelee niitä ominaan ja ottaa kunnian. Soini ei itseasiassa ole varasta parempi.

    Soini luottaa ihmisten tyhmyyteen. Mutta vain persut ja lahjotut toimittajat eivät näe Soinin pelin lävitse.

    Äänestä

Se poliittinen tyhmyys, jonka vallassa juopot ja laiskat toimittajat epäjumalaansa Soinia pohjattomassa hurmiossa palvovat, on suorastaan häikäisevää. Vastaavaa epäjumalanpalvelusta ei nähdä edes Pohjois-Koreassa, ei lähellekään.

Äänestä
  • Ei Kim Il-Soini pysyisi pystyssä ilman Suomen soinittunutta mediaa, joka joutuu kannattelemaan ja pönkittämään Timppaa joka suunnasta.

    Äänestä

Poliittisilla savijaloilla huojuva Soini romahtaisi heti, ilman median massiivista, 24/7 jatkuvaa, täydellisen kritiikitöntä tukea. Esim. Ylen poliittisen toimituksen esimiehenä on nykyisin henkilö, joka teki aikoinaan Soinin Maisterisjätkä satukirjasta Suomen Kuvalehteen VIIDEN SIVUN spektaakkelin. Vastaavaa huomiota ei ole saanut osakseen esim. yksikään Nobelkirjailija. Totaalisen järjetöntä.

Äänestä

kopiokoneet ne hehkuu kuin Ferrarin jarrulevyt Imolan pääsuoran päätteeksi suoltaessaan soinin nerouden ylistyksiä poliitiikan pölhökustaille.
Kopiokoneen käyttäjä on muuten Soinin ostoeliitistä parhaiten palkattu..

Äänestä

Tieteellinen varas saa mitä ansaitseekin - eipä kunnian kukko laula eikä Karjalan kuldakäkönen Soinille ylistysvirttä.

Äänestä

Kuka kuihtuneita Paavoja muistelee, niistä ketään..

Äänestä
  • Kuinkas siinä pressanvaaleissa taas kävikään, Soini versus Väyrynen?

    Hyytelösoini hötkyy ja hyllyää joka suuntaan, leviää kuin ameba eikä ole sen parempi!

    Äänestä

Nythän ilmestyy joka päivä Väyrysen vanhoja euroteesejä papukaijana toistelevia taloustietäjiä.

Miksi he ilmestyvät vasta nyt kun kaikki on päivänselvää?

Tänään esiin tullut ehdottaa radikaalia ratkaisua tehdyn virheen korjaamiseksi:

"Hyökätään Ruotsiin ja antaudutaan ehdoitta".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varkaat päätähtiä kirjoitti:

Joka kerta, kun Soini toistelee Paavo Väyrysen 20 vuotta sitten julkaisemia euroskepisiä teesejä, hänen pitää mainita niiden alkuperäinen isä, Paavo Väyrynen.

Paavo Väyrynen on tohtorismies ja hänen euroskeptisiä teesejään voidaan pitää tieteellisenä argumentaationa. Sellaisen käyttäminen lähdettä mainitsematta on tieteellinen varkaus. Timo Soini on napannut Väyrysen euroskeptiset teesit sellaisenaan ja esittää ominaan. Hän on siis syyllistynyt monikertaiseen tieteelliseen varkauteen. Soinin pitää lopettaa tuollainen toiminta, muuten menee maine.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu