Eipä ole enää asiaa Danske Bankkiin, palvelu näyttää loppuvan. Minua ei ei tosin suuremmalti häiritse, mutta periaatteesta äänestän jaloillani toiseen pankkiin.
Hyvästi Danske Bank
17
752
Vastaukset
- Niinonkiii
Hyvästi Danske Bank astelee toiseen pankkiin
- business2
Jep,POP,POP! Hyvästi Daske!
- Ihme kitinää
Mitä te surunvalitteluita täällä jo kaivatte, ainoastaan kassapalvelut (käytännössä jotka hakevat tiskiltä rahaa) lakkautetaan. Raahessa dansken konttorin lähietäisyydellä on 50m päässä 2 otto-automaattia ja 150m etäisyydellä 3 otto-automaattia. Pankkipalvelut ja konttorit eivät sulkeudu, vaan tämä turha "nostan x määrä rahaa tältä dansken tililtä" häviää. Kuinka moni edes hakee rahansa pankin sisältä? Suurin osa käyttää kummiskin otto-automaatteja, turhaan jokaisessa pankissa pyöritetään paria työntekijää päivittäin, että promille päivän asiakkaista käy sisältä nostamassa rahaa.
- wolferine676
Danske Bank on jo pitkään vaikuttanut semmoselta pankilta jota ei paljon normaalit henkilöasiakkaat kiinnosta. Ovat keskittyneet yhä enemmän palvelemaan yrityksiä.Ite joutuu vielä tässä paska pankissa roikkumaan kun on lainoja siellä. Kun lainat on maksettu niin pankki vaihtuu.
- taalasmaan heppikepp
ne lainat voi helposti jättää sinne, muuttaa käyttötilin kuukausimaksuttomaksi säästötiliksi ja vaihtaa oman palkkatilin toiseen pankkiin säästöineen.
s-pankista esim tili ja kortti napsahti veloituksetta. tein toistuvana maksuna 600 euroa kuukaudessa uudelta s-tililtä vanhalle lainatilille, joka siis muutettu säästötiliksi, sopimuksen. eipä mene enää 6,40 eur kuukaudessa turhia palvelumaksuja - pihi eläkeläinen
taalasmaan heppikepp kirjoitti:
ne lainat voi helposti jättää sinne, muuttaa käyttötilin kuukausimaksuttomaksi säästötiliksi ja vaihtaa oman palkkatilin toiseen pankkiin säästöineen.
s-pankista esim tili ja kortti napsahti veloituksetta. tein toistuvana maksuna 600 euroa kuukaudessa uudelta s-tililtä vanhalle lainatilille, joka siis muutettu säästötiliksi, sopimuksen. eipä mene enää 6,40 eur kuukaudessa turhia palvelumaksujaLopetin tuolta tilin ja siirsin kaikki virtuaalitilille (www.blockchain.info). Nyt on kaikki bittirahana - bitcoin. Laskut maksan bittimania.fi palvelun kautta.
Ei kk -maksuja, tai mitään muutakaan ylimääräustä rahastusta.
Suosittelen
- wolferine676
Ahaa no hyvä homma jos tuo on mahdollista.
- aloittelija2
Juu niin minäkin olen tehnyt. Joka paikkaan ei vielä bittiraha bitcoin käy, mutta silloin EUR -laskut voi maksaa bittimania.fi kautta.
Palkankin otan suoraan bittirahana bitcoin tilille. Euroja en enää huoli.
Huom! lompakoista kätevä on easywallet.org.- elakelainen2
Täällä Rausaskylällä( tai -ssä) tää on jo arkipäivää.
Alavieskassa bittirahaa vievä ihmettelevät (Yhdys-/kansallisosakepankissa). tarjoavat jo 132 m2 virtuaalikämppää alle 100 Bitcoinin.
- %33
1 :stä BTC :sta saa vapailtla markkinoilta heti yli 140 BTC.ltä (free f2f) "puhtaasta".
Tämä säätäminen syö markkinat.
Palataampa asiaan (muista§§=)- tre87
tre87
- mikä on bitcoin
tre87 kirjoitti:
tre87
Ylivieskan OP:llä on hallussa PPO:n varallisuutta hallussa virtuaallisesti yli 38 tuhatta bitcoinia.
Jos kysytte kassalla bitcoinista, eivät ole kuullutkaan !!
- juu116
Nyt kannattaa nostaa!! "KYPROS" tulee ennen marraskuun alkua.
Lokakuun 14 :sta jo josta tiedetään. Bitcoin tulee !!! (15.9.)
Tietolähde: "kaikkien alojen asiantuntija" Taavi Ankka. Setä of (Joakim von Anka).
Virtuaalisen rahan ainstain "Scrooge McDuck Uncle Scrooge". ):D - toist puol palloo
Tarkoitatko tuota Calisotan osavaltiossa elävää liikemiestä?
Tiesitkö että hän on saituri ja kitupiikki? Eikä mikään setä, vaan eno.
Joo mutta täällä alkaa aamu sarastaan, "hyvää huomenta" ja hyvää yötä ;) - paahto 8-9 pleas
No nyt se sitten meni!! ABC osti Raudaskylän Teboilin. Mistä nyt munkkikahvit?
- kello.seppä
Raudaskylän Teboil on lopetettu jo 2014. Nyt alat olla uutises kanssa jo vähän myöhässä.
- Josefiina =)
Periaatteesta meidänkin perhe vaihtoi pankkia. Luin lehdestä että Danskessa ollaan kohta ihan lukkojen takana.
Jos minulla on pankkiin asiaa, niin en ala koputtelemaan kenenkään oville. Kyllä oven pitää olla avoinna asiakkaille.
Ihanaa syksyä kaikille ♥
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431081No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1941011Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38755- 14690
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30671Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17603