Jos Tuksu olisi eläin?

Voisiko olla NAUTA? No, ei sillä on hullun lehmän tauti!
Voisiko olla KANA? No, ei sillä on lintu flunssa!
Voisiko olla LAMMAS? No, voisihan se, kun kebabiin käy lammas.

Ihmis elo ei suju, joten vale pukki lienee lähin toimiva.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuo menee jo hyvinkin mauttomuuden puolelle. Typerä kirjoitus. Häpeä!!

Äänestä

Sittisontiainen olisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niskasta kii jo kirjoitti:

Voisiko olla NAUTA? No, ei sillä on hullun lehmän tauti!
Voisiko olla KANA? No, ei sillä on lintu flunssa!
Voisiko olla LAMMAS? No, voisihan se, kun kebabiin käy lammas.

Ihmis elo ei suju, joten vale pukki lienee lähin toimiva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu